مطالعه و مرور نبوی؛

ماجرای مردی از بهشت و یاسر و عداس در باغ بهشت

ماجرای مردی از بهشت و یاسر و عداس در باغ بهشت

بلک بلاگ: بلک بلاگ: یک دفعه هم نشده بود نمازت قضا شود ولی حالا نه می توانستی به مسجد بروی و نه به خانه برگردی دو ساعتی می شد که همانطور آواره وسط کوچه نشسته بودی و اشک می ریختی.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، در آستانه ولادت رسول اکرم (ص) شش جلد کتاب با عناوین «مردی از بهشت»، «احمد، احمد»، «پیامبر رحمت»، «یاسر و عداس در باغ بهشت»، «می شوم اندازه یک نقطه» و «سبز قبا» را که طی سالهای قبل توسط انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی انتشار یافته اند، مرور و معرفی می نماییم.
تا قبل از این نیز کتاب «پیام پیامبر» نوشته سیدمحمدتقی حکیم یکی از آثار نبوی بازار نشر است که سال ۱۳۹۸ ویراست جدید آن توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر گردید و این نوبت چاپش در حقیقت یازدهمین نوبت چاپ آن محسوب می شد.
کتاب «مردی از بهشت» نوشته محمد بکایی با تصویرگری حسین یوزباشی توسط این انتشارات بتازگی به بازار نشر آمده است و سه داستان «مردی از بهشت»، «نخستین تلاوت» و «صندوق رهایی» را در بر می گیرد.
در قسمتی از معرفی این کتاب آمده است:
«روز بعد، نماز که به اتمام رسید، عبدالله سراسیمه نگاهش را روی جمعیت گرداند مرد کناری نشسته بود و زیر لب چیزی می گفت این روز سومی بود که رسول خدا قبل از آمدن همان مرد اظهار داشته بود: «او یکی از اهالی بهشت است!» عبدالله تمام قبل از ظهر را با خیال مرد گذرانده و با خودش عهد کرده بود که پرده از این راز بردارد.
کتاب «مردی از بهشت» در ۵۰ صفحه با قیمت ۳۰ هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
***
کتاب «احمد، احمد» نوشته علی ناصری و تصویرگری سمانه صلواتی یکی دیگر از مجموعه کتاب هایی است که توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی انتشار یافته است.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
«نمی دانم برای بار چندم بود که نام احمد را به زبان آوردم و او شنید وقتی که نگاهش بین نمکدان و گلدان کنار تاقچه نوشان داشت حرف را برید و نام احمد را چند بار تکرار کرد و سکوت بعد باردیگر رشته کلمات را به حرکت درآورد. انگار اصرار داشت همه چیز را به ترتیب و تسلسل تعریف کند. مثل دانه های تسبیح در دستش که به نوبت روی هم می آمدند. با هر دانه تسبیحی که صدا می داد پدربزرگ عریان تر و واقعی تر می شد.
کتاب «احمد، احمد» در ۲۷ صفحه و هزار نسخه با قیمت صد هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
***
مجموعه داستان «پیامبر رحمت» نوشته دنیا احمد بابوری، معصومه علیزاده صدقیانی و سپیده شیخلو است که تصویرگری آن بر عهده سمائه شریفی بوده است. این کتاب در سه فصل «پیامبر رحمت»، «تنها کلمه» و «یک سطل شیر شتر» جمع آوری شده است.
در معرفی این کتاب آمده است:
«یک بار هم نشده بود نمازت قضا شود ولی حالا نه می توانستی به مسجد بروی و نه به خانه برگردی دو ساعتی می شد که همانطور آواره وسط کوچه نشسته بودی و اشک می ریختی. صدای افرادی را از ته کوچه شنیدی اما دیگر هیچ چیز برائت مهم نبود همانطور بی تفاوت به نشستن ادامه دادی. مردم با نگاه های متعجب و بیخیال از کنارت رد می شدند مثل کسانی که به گدایی خیره شده باشند اما تو که تقصیری نداشتی فقط گمشده ای بود که همه چیز برایش تیره و تار بود ناگهان صدایی از پشت تو را به خودت آورد: پدرجان! سال ها می شد که کسی تو را به این مهربانی صدا نکرده بود.
این کتاب در ۳۵ صفحه با شمارگان هزار نسخه ۱۲ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
***
کتاب «یاسر و عداس در باغ بهشت» نوشته فهیمه محمود آبادی با تصویرگری سمائه شریفی یکی دیگر از کتاب های مجموعه شش جلدی است که توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی انتشار یافته است.
در معرفی این کتاب می خوانیم:
«به جمع شأن نزدیک تر می شوم و نگاهم روی مردی می ماند. چقدر به دل می نشیند وقار چشمانش دیدنی است. در گوشه ای، نزدیک به سه مرد دیگر نشسته و عبایش را با آرامش مرتب می کند.
آن سه تن دیگر، لباس هایی فاخر که دور یقه و سر آستین عبایشان زری دوزی شده بر تن دارند. چند قدمی جلوتر می روم و پایین تر از مرد ساده پوش، نزدیک به دیوار می نشینم.
از خدا می گوید و این سه نفر را به خدا پرستی دعوت می کند. سخنانش شنیدنی است آن چنان درباره ی خداوند آسمان و زمین حرف می زند که گویی خدا را می بیند.
این کتاب در ۳۹ صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت چهل هزار تومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
***
کتاب «می شوم اندازه یک نقطه» عنوان یکی دیگر از کتاب هایی است که در آستانه ولادت رسول اکرم (ص) توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی انتشار یافته است. این کتاب به نویسندگی مهین سمواتی همراه با تصویرگری سمانه صلواتی برای رده سنی جوانان عرضه شده است.
در معرفی این کتاب چنین آمده است:
«کلافه بودم. عمو عطا هم وقتی گیر آورده بود و کلاس درس راه انداخته بود. کاش مثل امتحان فرصت داشتم و از قبل خودم را آماده می کردم؛ اما نباید کم می آوردم گفتم «امانت دار بود. اون وقتا که بانک و عابر بانک و از این چیزا نبوده با سرمایه ای که مردم در اختیار او می گذاشتند، می رفته تجارت می کرده. بعد سودشان را بهشان می داده. خلاصه آخر معرفت بوده که از وقتی هم سن و سال من بوده، بهش امین می گفتند.»
این کتاب در ۳۸ صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۴۰ هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
***
کتاب «سبز قبا» آخرین عنوانی است که توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی به مناسب ولادت رسول اکرم (ص) راهی بازار نشر شده است. این کتاب شامل مجموع داستان های «بخت آور»، «سبز قبا»، «پله آخر»، «راند هفتم»، «اوکسیجین یا محمد» و «یا محمد اکسیژن» نوشته امیرحسین روح نیا عرضه شده است.
در معرفی این کتاب می خوانیم:
«خشکش می زند.
صورتش گر می گیرد. دست هایش شروع می کنند به لرزیدن. هیچ فکرش را نمی کرد طالب ها به «مسجد موی مبارک» شک کنند به سرعت، به سمت عبدالله می رود و دستش را می کشد و پشت مقبره موی مبارک می نشیند می خواهد فرار کند؛ ولی دیگر فرصتی برای این کار نیست. صداها واضح تر می شوند. کسانی از اسب پایین می آیند و به در مسجد نزدیک تر می شوند. مبارکه دلش می خواهد زمان ایستا شود.
به عبدالله نگاه می کند که رنگ به رخسار ندارد. مبارکه انگشت اشاره اش را روی بینی اش می گذارد تا به او بفهماند که چیزی نگوید.»
این کتاب در ۶۳ صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۹ هزار تومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.


منبع:

1401/07/23
10:20:28
0.0 / 5
277
تگهای خبر: داستان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳