هالک زن در سریال جدید مارول محبوب می شود؟

هالک زن در سریال جدید مارول محبوب می شود؟

بلک بلاگ: Hulk»، اثر جدید ابرقهرمانی مارول با محوریت یک هالک زن است که بنظر می رسد نتوانسته به اندازه فیلم های سینمایی مارول موفق باشد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از الجزیره، پخش سریال جدید مارول با نام «شی هالک» (She-Hulk) از هجدهم ماه میلادی گذشته شروع شده و احتمالاً تا اواسط اکتبر ادامه داشته باشد. این سریال در ۹ قسمت پخش می شود.
«شی هالک» تازه ترین نسخه اضافه شده به دنیای سینمایی و تلویزیونی مارول است. شخصیت ابرقهرمانی این سریال یک زن است که با شخصیت های پیشین هم پیوندهایی دارد اما آیا این سریال هم مانند «لوکی» و «واندا ویژن» موفق می شود یا این که مخاطبان مانند سریال «فالکون و سرباز زمستان» تنها به این خاطر که ارتباط میان سریال ها و فلیم های مارول حفظ شود، به تماشایش می نشینند؟
شخصیت اصلی این سریال وکیل زنی به نام جنیفر والترز با بازی تاتیانا ماسلانی ـ بازیگر کانادایی ـ است که با شخصیت بروس بنر (هالک) با بازی مارک رافلوـ بازیگر آمریکایی ـ نسبت فامیلی دارد.
داستان از این مقرر است که طی یک تصادف خون جنیفر والترز با هالک مخلوط شده و قدرت های خارق العاده هالک به او منتقل می شود. جنیفر والترز در ابتدا اهتمام دارد قدرتش را از دید عموم پنهان کند اما وقتی می بیند خودش و اطرافیانش از جانب یک زن شرور در خطرند، قدرتش را به عنوان یک غول سبز نمایان می کند. مانند همه داستان های ابرقهرمانی در ابتدا درباره ی گذشته شخصت اصلی توضیحاتی داده شده و سپس داستان وارد ماجراجویی های وی می شود.
فیلم های ابرقهرمانی به سبب جلوه های ویژه ی سنگینی که دارند بطور معمول پر هزینه اند اما جلوه های ویژه آنها آن طور که در سینما قابل مشاهده می باشد در تلوزیون و پلت فرم های الکترونیکی نیست و آنچه در سریال های ابرقهرمانی می بینیم، با آنچه بر پرده بزرگ سینما می بینیم فاصله بسیاری دارد.
طبیعتا سریال های دیزنی پلاس نمی تواند با بودجه های کلان فیلم های سینمایی برابری کند. بدین سبب بازیگران جدیدی که دستمزد کمتری دارند به کار گرفته شده و صحنه های ویژه ی سریال هم کمتر می شود.
بودجه کم سریال «شی هالک» نسبت به فیلم های سینمایی مارول، سبب شده تا این سریال از کیفیت کمتری نسبت به فیلم های سینمایی مارول برخوردار باشد. طراحی شخصیت اصلی سریال و حرکات این کاراکتر شبیه انیمیشن های قدیمی با جلوه های بصری متوسط به نظرمی آید. بدین سبب پروژه سریالی مارول هم که از سینما به پلفترم دیزنی پلاس آمده، به لطف فیلم های سینمایی محبوب گذشته دیده می شود. اما آیا ممکنست این سریال ها در طولانی مدت سطح کیفی سلسله آثار ابرقهرمانی مارول را کاهش دهد؟
دلیلهای موفقت کمتر سریال ها را می توان در دو مورد جست وجو کرد. یکی بودجه کمتر سریال ها نسبت به فیلم های سینمایی و دیگر بی حوصلگی تعدادی از مخاطبان برای مشاهده قسمت های گوناگون سریال ها. خصوصاً آنکه برای فهمیدن تعدادی از فیلم های سینمایی مارول، دنبال کردن سریال ها ضروری است؛ بطورمثال برای فهمیدن فیلم «دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی» باید سریال «واندا ویژن» را تماشا کرد.
مخاطبان مارول حالا باید حدود ۳۰ فیلم و ۷ سریال را تماشا کنند تا بتوانند از فیلم آینده مارول لذت ببرند و با آن همراه باشند.
الجزیره در آخر درباره ی سریال «شی هالک» نوشته است: «شی هالک» نمونه ای ضعیف در دنیای سینمایی و تلویزیونی مارول است که نتوانسته شور و هیجان آثار قبلی را داشته باشد و همچون باری اضافی بر دوش سلسله آثار ابرقهرمانی مارول است.
منبع:

1401/06/13
10:12:45
0.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱