در عراق و لبنان؛

ترجمه عربی خاطرات دانشمند هسته ای ایران منتشر گردید

ترجمه عربی خاطرات دانشمند هسته ای ایران منتشر گردید

بلك بلاگ: ترجمه عربی كتاب شهید علم شامل خاطرات شهید مجید شهریاری دانشمند هسته ای ایران، در عراق و لبنان منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، ترجمه عربی کتاب «شهید علم» شامل خاطرات شهید مجید شهریاری دانشمند هسته ای ایران، اخیرا با همکاری انتشارات تمکین عراق و انتشارات راه یار از ایران، در عراق و لبنان منتشر و راهی بازار نشر شد.
این کتاب که نخستین عنوان از مجموعه کتاب های «شهید علم» است، دربرگیرنده ۱۰۰ خاطره از زندگی شهید شهریاری است که توسط دوستان، همکاران، آشنایان و شاگردان وی روایت شده اند.
دانشمند شهید، مجید شهریاری سال ۱۳۴۵ در زنجان متولد شد. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زنجان، دوره کارشناسی را در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه صنعتی امیر کبیر گذراند. او دوره کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی هسته ای در دانشگاه صنعتی شریف و و دوره دکترا را در رشته مهندسی هسته ای در دانشگاه امیرکبیر گذراند. شهید شهریاری بعد از فراغت از تحصیل در دانشگاه امیرکبیر بعنوان عضو هیات علمی مشغول به کار شد و در سال ۱۳۸۸ به درجه استادی ارتقاء پیدا کرد.
شهریاری در دوره دانشیاری، استاد راهنمای ۱۷ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۵ دانشجوی دکترا بود و ۲۱ مقاله تخصصی در مجلات علمی پژوهشی به چاپ رساند. همین طور در ۲۴ کنفرانس بین المللی به ایراد سخنرانی در رشته تخصصی خود پرداخت و در این دوره مجری ۵ طرح پژوهشی بود.
شهید شهریاری از سال ۱۳۸۳ تا زمان شهادت، نماینده دانشگاه شهید بهشتی در امور اجرایی همکاری با سازمان انرژی هسته ای بود. وی همینطور عضویت در انجمن هسته ای ایران، مدیریت گروه کاربرد پرتوها، عضویت در شورای آزمایشگاه و شورای فناوری دانشگاه، عضویت در کمیته تخصصی فنی و مهندسی هیات ممیزه، مشاور جمهوری اسلامی ایران در پروژه سزامی و برگزاری چهار کمیته علمی و کارگاه آموزش را در پرونده اجرایی خود داشت. این دانشمند در ۸ آذر ۱۳۸۹ به دست عمّال رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی سازمان منافقین در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.
کتاب «شهید علم» با ۸۸ صفحه و شمارگان ۵۰۰ نسخه در عراق و لبنان انتشار یافته است.


منبع:

1399/05/21
14:42:59
5.0 / 5
2208
تگهای خبر: فناوری , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳