ظریف: كشور بعد از برجام با جهش توریست مواجه گردید

ظریف: كشور بعد از برجام با جهش توریست مواجه گردید

به گزارش بلك بلاگ وزیر امور خارجه كشور با اشاره به اینكه كشور پس از برجام با جهش توریست مواجه گردید، اظهار داشت: برای پیشگیری از شیطنت آمریكا جهت عدم ورود به كشور، وزارت خارجه مبادرت به ویزای الكترونیكی برای گردشگران كرد.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف در بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه وزارت خارجه وظیفه تصدی گری در گردشگری ندارد، اظهار نمود: نمایشگاه گردشگری یك فرصت برای آشنا كردن مردم ایران با فرهنگ و آداب مختلف شهرها و استان های كشور است.
وی ادامه داد: نمایشگاه بین المللی گردشگری كاركردهای مختلفی همچون معرفی ایرانگردی و استفاده از امكانات و ظرفیت های كشور دارد و در كنار آن نشان دهنده فرهنگ كهن مردم كشور ما به همه جهان است.
وی افزود: شهری همچون اصفهان یكی از شهرهای تمدنی كشور است و نشان دهنده عمق تاریخی جمهوری اسلامی ایران است، این شهر برای كشور ارزش اقتصادی دارد و با جذب توریست در كشور می تواند جهش عمده ای در گردشگری داشته باشد.
وزیر امور خارجه كشور خاطرنشان كرد: این وزارتخانه بخشی را برای تشویق گردشگری ایجاد كرده، كه این امر همزمان می تواند یك ارزش راهبردی برای كشور داشته باشد. این ارزش راهبردی از راه نزدیك كردن فرهنگ ها و تمدن ها به یكدیگر و آشنا كردن جهان با فرهنگ ایرانی است. نشان دادن این عمق تاریخی برای دنیا مهم می باشد چونكه نشان دهنده عظمت ملت ایران است.
ظریف با تاكید بر اینكه وزارت خارجه وظیفه تسهیل در حوزه گردشگری دارد، اظهار داشت: این وزارت خانه با تمام توان در خدمت بخش خصوصی و دولتی برای تسهیل روندها است.
وی با اشاره به اینكه گردشگری در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار كمك كننده است، اظهار داشت: وزات امور خارجه در چند زمینه حوزه گردشگری فعالیت می كند؛ یكی معرفی امكانات ایران است كه این امر بر عهده سفارتخانه ها گذاشته شده است.
ظریف افزود: حوزه دیگر فعالیت بحث ورود پروازهای خارجی به ایران است، همانطور كه اطلاع داریم روز چهارشنبه شخص رئیس جمهورمقرر كردند ویزای الكترونیك كه یك سال است وزارت امور خارجه انجام می دهد، همینطور وارد نكردن مهر ورود به گذرنامه افراد با عنایت به شیطنتی كه آمریكا برای گردشگران به ایران بوجود می آورد.
وزیر امور خارجه خاطرنشان كرد: پس از برجام كشور در حوزه گردشگری جهش داشته است، بنابراین آمریكایی ها حركتی را شروع كردند كه هر گردشگری از ایران بازدید كند، اجازه بازدید از آمریكا را ندارد، البته باوجود این اقدام آمریكا، جهان گردان جاذبه های فرهنگی و تاریخی كشورمان را ترجیح داده و به ایران سفر می كنند.
ظریف در انتها خاطرنشان كرد: ایجاد اداره ای در وزارت خارجه كشور برای كمك به استان ها جهت معرفی جاذبه های گردشگری و فرهنگی است.
به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا؛ ظریف وزیر امور خارجه از پروژه بزرگ نمایشگاه های استان اصفهان هم بازدید كرد و در جریان روند ساخت این پروژه قرار گرفت. این پروژه در شرق اصفهان در حال ساخت است.1398/03/30
21:06:19
5.0 / 5
4548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳