صبح امروز دوشنبه؛

پیکر محمدعلی اسلامی ندوشن در دانشگاه تهران تشییع شد

پیکر محمدعلی اسلامی ندوشن در دانشگاه تهران تشییع شد

به گزارش بلک بلاگ، پیکر محمدعلی اسلامی ندوشن بامداد امروز دوشنبه ۲۹ آبان در دانشگاه تهران تشییع شد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، پیکر محمد علی اسلامی ندوشن بامداد امروز دوشنبه ۲۹ آبان در دانشگاه تهران تشییع شد.
پیکر مرحوم ندوشن طبق وصیت وی در خصوص دفن در ایران، بامداد یکشنبه ۲۸ آبان وارد ایران شد. همینطور مراسم خاکسپاری این استاد ادبیات، امروز دوشنبه از ساعت ۸ بامداد از مقابل دانشکده ادبیات دانشگاه تهران انجام شد.
پیکر این استاد ادبیات، بعد از برگزاری آئین تشییع به روزنامه اطلاعات منتقل شد تا مراسم اقامه نماز و بزرگداشت وی در این مؤسسه برگزار گردد. این مراسم با حضور اساتید حوزه ادبیات، فرهنگ و هنر همراه می باشد.
محمدعلی اسلامی ندوشن متولد ۱۳۰۴ در ندوشن یزد بود که پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱ در کانادا دار فانی را وداع گفت. او دانش آموخته حقوق بین الملل از فرانسه بود و استاد پیشین دانشگاه تهران، که علاوه بر درسهای حقوقی، به تدریس نقد ادبی، سخن سنجی و ادبیات تطبیقی هم می پرداخت. اسلامی ندوشن سال ها زندگی خویش را صرف تحقیق در آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه آثار نویسندگان جهان کرد و آثارش به صورت کتاب در بیشتر از ۵۰ جلد در زمینه های متعدد شامل ادبی، فرهنگی و اجتماعی به چاپ رسیده است.
برخی از کتاب های محمدعلی اسلامی ندوشن عبارت اند از: «ماجرای پایان ناپذیر حافظ»، «چهار سخنگوی وجدان ایران»، «تأمّل در حافظ»، «زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه»، «داستان داستان ها»، «سرو سایه فکن»، «ایران و جهان از نگاه شاهنامه»، «نامه نامور»، «ایران را از یاد نبریم»، «به دنبال سایه همای»، «ذکر مناقب حقوق بشر در جهان سوم»، «سخن ها را بشنویم»، «ایران و تنهائیش»، «ایران چه حرفی برای گفتن دارد؟»، «مرزهای ناپیدا»، «شور زندگی » (وان گوگ)، «روزها» (سرگذشت - در چهار جلد)، «باغ سبز عشق»، «ابر زمانه و ابر زلف»، «افسانه افسون»، «دیدن دگر آموز»، «شنیدن دگر آموز»، «جام جهان بین» و «آواها و ایماها».


منبع:

1402/08/29
12:55:20
0.0 / 5
104
تگهای خبر: اساتید , تدریس , حقوقی , داستان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲