خبرهای که برای روز ملی سینما مخابره شد

خبرهای که برای روز ملی سینما مخابره شد

به گزارش بلک بلاگ، اظهارات مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، خبر ویژه رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در روز ملی سینما و همینطور نمایش مستند «خاطرات خانه متروک» و فیلم «بانک زده ها» به مناسبت این روز همچون خبرهای مخابره شده در 21 شهریور ماه است.


پوراحمدی با گرامیداشت روز ملی سینما اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۷۶۱ نفر از فعالان سینمایی کشور عضو صندوق اعتباری هستند و از خدمات این صندوق برخوردار می باشند.
به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با تبریک روز ملی سینما به فعالان این حوزه اظهار داشت: این روز بهانه ای است تا بار دیگر بر اهمیت نقش صنعت سینما بر رشد فرهنگی جامعه تاکید شود. سینما همیشه مورد توجه عموم جامعه بوده است و نقش آن در رشد و ارتقای فرهنگ عمومی انکارناپذیر است. خوشبختانه سینماگران ایرانی در سالهای اخیر توانستند حضوری موثر در عرصه ملی و بین المللی داشته باشند. صندوق اعتباری هنر هم تلاش می کند تا با پشتیبانی از خانواده بزرگ سینما اندکی از دغدغه های آنها را در زمینه های معیشتی و درمانی کم کند تا شرایط بهتری برای کار و فعالیت این عزیزان فراهم گردد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۷۶۱ نفر از اهالی سینما عضو صندوق اعتباری هنر هستند. همینطور بیشتر از ۵ هزار و ۷۰۰ نفر از فعالان سینمایی کشور از خدمات بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر برخوردارهستند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: پارسال ۸ هزار و ۲۹۳ نفر از اهالی سینما و افراد تحت تکفل برای بهره مندی از خدمات بیمه درمان تکمیلی ثبت نام کردند که در مجموع قریب به ۱۴ میلیارد تومان خسارت پاراکلینیکی، بیمارستانی و دندانپزشکی به صورت مستقیم به این عزیزان پرداخت شده است. همینطور بالغ بر ۸ میلیارد تومان خسارت درمانی در چارچوب معرفی نامه برای سینماگران بیمه شده، صادر گردیده است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن اشاره به خدمات تکریم و مستمری اظهار داشت: ۱۰۸نفر از اهالی سینما در چارچوب طرح تکریم و ۳۹۳ نفر در طرح کمک مستمری به صورت ماهانه مقرری دریافت می کنند. پشتیبانی از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر از مهم ترین سیاست های صندوق اعتباری هنر است از این روبا تدابیر اتخاذ شده عضویت تمامی هنرمندان بالای ۶۰ سال همچون پیشکسوتان عرصه سینما در صندوق اعتباری به صورت دائمی در نظر گرفته شد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به تسهیلات پرداختی به سینماگران عضو صندوق اظهار داشت: با استمرار شیوع ویروس کرونا، تدوین سیاست های حمایتی برای اعضای صندوق اعتباری هنر از اولین روزهای فعالیت دولت سیزدهم در دستور کار صندوق اعتباری قرار گرفت. با ارزیابی خسارت های مالی ناشی از تعطیلی سینماها و سایر مراکز فرهنگی و هنری صندوق اعتباری هنردر راستای کمک به اعضای زیر پوشش خود مبادرت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ضروری بدون بهره و تسهیلات بلاعوض کرد. براین اساس طی یکسال گذشته به ۳۹۷ نفر از فعالان این حوزه قریب به ۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ضروری پرداخت شده است. همینطور به ۹۱ نفر از افرادی که به علت بیماری و... با مشکلات معیشتی روبرو بودند قریب به یک میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه خاطرنشان کرد: ۶۸ نفر از سینماگران عضو صندوق از تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی بدون بهره و هدیه پنج میلیون تومانی بلاعوض در چارچوب طرح جوانه (فرزندآوری) و ۴۰ نفر در چارچوب طرح شمیم (ازدواج) برخوردار شده اند.
پوراحمدی ضمن اشاره به پرداخت کمک هزینه بیکاری ایام کرونا در چارچوب بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت دولت و تخصیص بودجه ویژه به صندوق اعتباری هنر توانستیم حمایت های ویژه ای از اعضای صندوق برای جبران بخشی از خسارت های وارده ناشی از تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری داشته باشیم. ازاین رو بیشتر از ۳۲ میلیارد تومان کمک هزینه معیشتی طی سه مرحله به حساب سینماگران عضو صندوق پرداخت شده است.
وی در ادامه اضافه کرد: با هدف جبران بخشی از خسارت های وارده به صنعت سینما در دوران کرونا هم تسهیلات بلاعوض به سینماگرانی که از جانب سازمان سینمایی معرفی گشتند، پرداخت گردید. براین اساس بیشتر از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ۶۹ سالن سینمایی پرداخت گردید. همینطور به ۱۶ فیلم سینمایی بیشتر از یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان، ۲۳ مرکز پشتیبانی فنی در آماده سازی آثار سینمایی هم ۶۹۰ میلیون تومان و ۱۲ موسسه توزیع و پخش فیلم ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض تخصیص داده شده است.
پوراحمدی در انتها اظهار داشت: در مجموع در یکسال گذشته بالغ بر ۷۹ میلیارد تومان حمایت مالی از سینماگران عضو صندوق صورت گرفته است. صندوق اعتباری با افتخار خدمتگزار اهالی سینماست و تلاش می کند با وجودیت تمام موانع و محدودیت های مالی که با آن روبروست حمایت ها استمرار و سطح حمایت ها از نظر کیفی و کمی گسترش داشته باشد.بهره برداری از زنجیره سینماداری مهر حوزه هنری
رئیس سازمان سینمایی سوره حوزه هنری با تبریک روز ملی سینما به کارکنان این عرصه، از تخصصی شدن اداره مدیریت بخش توسعه زیرساخت های سینمایی و بهره برداری از زنجیره سینماداری مهر حوزه هنری اطلاع داد.

به گزارش بلک بلاگ به نقل از روابط عمومی موسسه بهمن سبز، همزمان با روز ملی سینما بامداد امروز دوشنبه ۲۱ شهریورماه، حمیدرضا جعفریان، رئیس سازمان سینمایی سوره به همراه هادی اسماعیلی، معاون توزیع سازمان سینمایی سوره، سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه بهمن سبز و تعدادی از مدیران سازمان سینمایی از پردیس سینمایی شاهد تهران که به شکل آزمایشی فعالیت خویش را آغاز کرده، دیدن و در حاشیه آن از مدیران و کارکنان سینماهای تهران و شهرستان ها تقدیر کردند. در ادامه هم از علی اشتری مدیر پیشکسوت سینما «شاهد» تجلیل به عمل آوردند.جعفریان در حاشیه این دیدار با تبریک روز ملی سینما به کارکنان این حوزه در جمع مدیران و کارکنان سینماهای استان تهران حوزه هنری، اظهار داشت: همواره در روز سینما اغلب، سینماگران هستند که دیده می شوند و زحمت کشانی که در سینماها مشغول خدمت رسانی به مخاطبان هستند نادیده گرفته می شوند. برهمین اساس ما وظیفه خود دانستیم تا از مجموعه همکاران فعال مان در سینماهای حوزه هنری در سرتاسر کشور تقدیر نماییم.

او افزود: به علت انتشار کرونا بیشتر از دو سال و نیم سینماها تعطیل بودند و حتی بخش خصوصی هم تن به این تعطیلی الزامی داد تا سینماها فعالیت چندانی نداشته باشند، اما ما سعی کردیم زنجیره سینماهای حوزه هنری را همواره فعال نگه داریم و چراغشان روشن باشد که عمده این دفعه بر دوش همکاران ما در سالن های سینمایی بود که در شرایط سخت تلاش کردند تا این چراغ روشن بماند.

جعفریان اظهار نمود: در این زمان سید مصطفی حسینی مدیرعامل موسسه بهمن سبز، بیشترین تلاش را داشت تا در دو فاز سینماهای حوزه هنری را در دست بازسازی و نوسازی قرار دهد که تا یک ماه آینده فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری با افتتاح رسمی سینماهای تازه بازسازی شده، به پایان رسیده و ظرفیت سالن های سینمایی حوزه هنری به ۲۳۰ سالن در سرتاسر کشور خواهد رسید.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری همینطور با بیان خبر تفکیک زنجیره سینماداری از سینماسازی و نگاه تخصصی تر به هر دو حوزه، اضافه کرد: ما با تفکیک این دو حوزه، به دنبال نگاه حرفه ای تر به توسعه مجموعه های خانواده محور و بهره برداری از آنها در چارچوب زنجیره سینماداری مهر هستیم. بنا را بر این گذاشته ایم تا در فاز سوم و چهارم طرح توسعه سینماهایمان با سرمایه گذاری و ساخت مجتمع های فرهنگی چندمنظوره این کار را دنبال نماییم. با تفکیکی که در حوزه بهره برداری از زنجیره سینماداری مهر اتفاق افتاده، این روند باکیفیت بهتری ادامه خواهد یافت. ما الان در ۷ استان سینما نداریم که مقرر است در این فاز به صورت جدی پروژه هایی را آغاز نماییم تا اتفاقات خوبی در عرصه سینما رقم بخورد.
جعفریان با بیان آغاز رویدادهای ویژه روز سینما توسط سازمان سینمایی حوزه هنری اظهار داشت: از امروز که روز ملی سینماست، فعالیتهای خودمان را جدی تر خواهیم کرد و در یک ماه پیش رو مجموعه رویدادهای مختلفی را به مناسبت روز سینما همچون افتتاح پردیس های سینمایی شاهد تهران و مهر کوهسنگی مشهد، آغاز اکران انیمیشن سینمایی «لوپتو»، آغاز رسمی جشنواره فیلم صد و... را در دستور کار خواهیم داشت.

گفتنی است، پردیس سینمایی مهرشاهد تهران با ۶ سالن سینما بازسازی خویش را اخیرا به پایان رسانده و الان فعالیت آزمایشی خویش را از سر گرفته تا بزودی طی مراسمی به طور رسمی افتتاح شود.

مستند «خاطرات خانه متروک» (مهدی فارسی) به مناسبت روز ملی سینما، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به نمایش درمی آید.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند «خاطرات خانه متروک» روایتی از ماجرای «قحطی بزرگ» ایران و مسببان آن است که به بهانه ۲۱ شهریور روز ملی سینما و پیشگیری از تداخل با برنامه های این روز، چهارشنبه ۲۳ شهریور در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به نمایش در می آید.

این مستند به کارگردانی مهدی فارسی و تهیه کنندگی محسن یزدی، ساخته شده است. نمایش مستند «خاطرات خانه متروک» با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، روز چهارشنبه ۲۳ شهریور ساعت ۱۶ در سالن سینمای کاخ موزه ملت مجموعه سعدآباد صورت می گیرد و حضور علاقه مندان در این برنامه، آزاد و مجانی است.


مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در منطقه تجریش واقع شده و دسترسی به آن از دو ورودی زعفرانیه و دربند، امکان پذیر است.


اکران مردمی بانک زده ها به مناسبت روز ملی سینما
به مناسبت روز ملی سینما عوامل بانک زده ها با مردم فیلم را می بینند.اولین اکران مردمی این فیلم روز چهارشنبه ۲۳ شهریورماه برگزار می گردد و تهیه کننده، کارگردان و عوامل آن در کنار مردم خواهند بود، این برنامه در روز چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸ در پردیس سینمایی ملت برگزار می گردد.
بلیت این فیلم سینمایی از سایت های فروش بلیت، قابل خرید است.

منبع:

1401/06/21
22:40:34
0.0 / 5
249
تگهای خبر: برنامه , جشنواره , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲