مهدی پور مطرح كرد؛

رسانه های جدار مرزی کشور، حمایت ویژه می شوند

رسانه های جدار مرزی کشور، حمایت ویژه می شوند

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با مدیران رسانه های خراسان شمالی، از اهتمام ویژه دولت در پشتیبانی از رسانه های استانهای جدار مرزی آگاهی داد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، فرشاد مهدی پور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست صمیمانه با مدیران رسانه های مکتوب، پایگاه های خبری و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های خراسان شمالی که بمنظور طرح و بررسی مشکلات و موانع پیش روی رسانه ها در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی برگزار شد، ضمن اشاره به سیاست های حمایتی از رسانه ها اظهار داشت: با برگزاری جشنواره های منطقه ای و استانی می توان موجبات حرکت، رشد و شکوفایی رسانه های این استان را بیش از پیش فراهم نمود.
وی درباره فعالیت رسانه های بدون مجوز اضافه کرد: این لطمه تنها به خراسان شمالی ختم نمی گردد، بلکه در سراسر کشور وجود دارد و به موقعیت رسانه های مجوزدار ضربه می زند.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این مطالبه باید بوسیله خود رسانه های مجوزدار صورت بگیرد تا با بهره گیری از ابزار قانونی موجود با رسانه هایی که فاقد مجوز هستند برخورد لازم صورت گیرد.
مهدی پور همین طور با تاکید بر امنیت شغلی خبرنگاران، این مساله را به عنوان یک مطالبه از مدیران رسانه های استان عنوان نمود و اظهار داشت: مدیران رسانه ها باید ضمن تامین مالی، همکاران رسانه ای خودرا بیمه کنند و در این صورت است که از مزایای یارانه ای برخوردار خواهد شد.
وی همین طور بر لزوم حمایت های کمی و کیفی از کارهای رسانه ای اصرار کرد و اضافه کرد: چنانچه امنیت شغلی خبرنگاران حفظ نشود، صندوق هنر برای این مساله فعال شده تا خبرنگاران حمایت های لازم را از این صندوق دریافت نمایند.
مهدی پور ضمن اعلام آمادگی این معاونت در حمایت ویژه از رسانه های جدار مرزی کشور اظهار داشت: همه رسانه های استانهای جدار مرزی، به ویژه رسانه هایی که در موضوع جنگ نرم فعالانه حرکت می کنند، حمایت ویژه خواهند شد.
معاون مطبوعاتی به موضوع آموزش عمومی و حرفه ای خبرنگاران و لزوم ارتقای سواد رسانه ای در استانها اشاره نمود و اظهار داشت: آموزش مستمر عمومی و تخصصی خبرنگاران همچون وظایف و اولویت های مدنظر است و بطور قطع از دوره های آموزشی استانی حمایت های لازم صورت می گیرد.
وی همین طور فعالیت پایگاه های خبری دارای مجوز در استان خراسان شمالی را بیش از میانگین کشوری عنوان نمود و با اعلان اینکه وجود پایگاه های خبری پرشمار، یک مزیت مهم برای این استان است، اظهار داشت: پایگاه های خبری نیز همانند رسانه های مکتوب مشمول یارانه آگهی های دولتی می شوند.

1401/04/03
10:26:20
0.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴