روح نمایشگاه طراحی ۱۹۷۵ ایتالیا در تهران زنده شد

روح نمایشگاه طراحی ۱۹۷۵ ایتالیا در تهران زنده شد

بلک بلاگ: پیش نمایشِ نخستین نمایشگاه بین المللی طراحی ایتالیایی ـ ایرانی توسط سفیر ایتالیا در تهران راه اندازی شد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، پیش نمایش ویژه نخستین نمایشگاه بین المللی طراحی ایتالیایی ـ ایرانی با عنوان «Domus Design - تهران ۲۰۲۲»، بطور رسمی در ۲۴ ژانویه توسط «جوزپه پرونه»، سفیر ایتالیا در تهران راه اندازی شد.
نمایشگاه «Domus Design - تهران ۲۰۲۲» در نیمه دوم ماه مارس ۲۰۲۲ به مناسبت روز جهانی طراحی ایتالیایی در پایتخت ایران انجام خواهد شد. این پیش نمایش در یکی از ساختمان های تاریخی مجموعه مربوط به دوره قاجار که محل اقامت سفیر ایتالیا است، با حضور «والتر ماریوتی»، سردبیر مجله «Domus»، که به همین مناسبت به تهران سفر کرده است، انجام شد.
این پیش نمایش، از نمایشگاه تاریخی «Domus Design» که در سال ۱۹۷۵ در تهران به ابتکار مجله میلانی با نمایش ۲۸۰ قطعه از بهترین های طراحی های جهان برای خانه و صنعت اثر ۱۱۶ طراح برگزار شد، الهام گرفته است.
«پرونه» در مراسم افتتاحیه اعلام نمود: «نمایشگاه جدیدی که در تهران سازماندهی کرده ایم، می خواهد روح نمایشگاه تاریخی که توسط Domus در سال ۱۹۷۵ برگزار شده بود را از سر بگیرد و مراحل اصلی همکاری ایتالیا و ایران در بخش طراحی را باردیگر مرور کرده و پیوند ویژه بین ایتالیا و ایران، که از دهه ۱۹۵۰ به بعد هیچ گاه دست از تولید طرح هایی با زیبایی کمیاب برنداشته است، را برجسته کند».
منبع:

1400/11/06
23:34:29
0.0 / 5
300
تگهای خبر: سفر , طراحی , مراسم , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳