امیدی كه كرونا از اصغر شاهوردی ها گرفت

امیدی كه كرونا از اصغر شاهوردی ها گرفت

بلک بلاگ: دید و بازدید عید برای خیلی ها به جا آوردن یک سُنت کهن یا تازه کردن دیدارها و حتی تفریحی است که سالی یک دفعه با آداب و رسوم خاص خود انجام می شود، اما برای بعضی ها تسکین دردها و خستگی ها و خانه نشینی های الزامی است که سال هاست گریبانگیرشان شده است و حالا همه گیری کرونا این تنها دلخوشی را از آن هایی که در بستر بیماری افتاده اند و دلشان به دیدن خانواده و دوستان خوش بود، گرفته است.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، امسال چهاردهمین سالی می شود که اصغر شاهوردی - صدابردار قدیمی سینما - در بستر بیماری ناشی از تصادف و لطمه دیدگی مغزی است و همچنان توانایی تکلم و حرکت را ندارد و بار همه زندگی او بر دوش همسرش است.
شروع سال جدید بهانه ای شد برای احوالپرسی از اصغر شاهوردی و همسرش و اشرف افشاری در توصیف حال شاهوردی به ایسنا می گوید: وضعیت اصغر همانطور است که قبلاً بود و من تنها مشغول رتق و فتق اموری هستم که به لحاظ جسمی دیگر کمرم را صاف نمی کند، اما چه می شود کرد؟ زندگی است دیگر!
او ادامه می دهد: هر سال عید کلی میهمان داشتیم، از خانه سینما، از بین همکاران و دوستان قدیمی اصغر که به دیدنش می آمدند و این دید و بازدیدها در روحیه او خیلی تاثیر داشت، اما این دو سال که همه از کرونا می ترسند و ترجیح می دهند این ملاقات ها کمتر شود تا ریسک ابتلای به بیماری هم کم شود روحیه اصغر خیلی تغییر کرده چون همین تنهایی تاثیرات منفی زیادی دارد.
افشاری اضافه می کند: همین چند روز پیش بهروز معاونیان - صدابردار سینما - به همراه همسرش به دیدار ما آمدند و به چشم دیدم که اصغر چقدر خوشحال شد؛ آنقدر که فردا صبحش یک روز کامل حرف می زد گرچه می دانستم که این وضع موقتی است، مثل همه دفعه های قبلی که ناگهان آغاز به صحبت می کرد و بعد دیگر فقط سکوت است.
او با توجه به این ها ناامید نیست و آرزو می کند سال جدید برای همه سالی خوش باشد و امید دارد اتفاقی خوب هم برای اصغر شاهوردی بیفتد و حالش بهتر شود.
اصغر شاهوردی از نخستین صدابرداران سرصحنه سینمای ایران است و سابقه صدابرداری فیلم هایی همچون «هامون»، «پری»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «اجاره نشین ها»، «شاید وقتی دیگر»، «کیمیا»، «سارا»، «بانو»، «زیر پوست شهر» و «خانه دوست کجاست؟» را در کارنامه کاری خود دارد.
او سال ۱۳۸۶ همزمان با ساخت فیلم «چراغی در مه» به کارگردانی پناه برخدا رضایی، در یک حادثه رانندگی هنگام بازگشت از صحنه گرفتار لطمه دیدگی مغزی شد و از آن روز تابحال در بستر افتاده است.
منبع:

1400/01/16
20:11:00
0.0 / 5
918
تگهای خبر: سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲