نخبگان و برگزیدگان اولین رویداد ملی شاهد مورد تجلیل قرار گرفتند

نخبگان و برگزیدگان اولین رویداد ملی شاهد مورد تجلیل قرار گرفتند

به گزارش بلک بلاگ آیین تجلیل از نخبگان و برگزیدگان اولین رویداد استارت آپ شاهد با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعدادی از فرزندان شاهد و ایثارگر روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار گردید.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، مهندس سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این همایش که با عرضه طرح های علمی و اقتصادی برخی از فرزندان شاهد و ایثارگر همراه بود، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، مبعث رسول گرامی اسلام(ص) را بعنوان بزرگترین روز عالم خلقت تبریک گفت و اضافه کرد: در عالم شبی در مقابل مبعث رسول اکرم(ص) نداریم، چونکه در این شب سینه نازنین پیامبر اسلام آماده دریافت وحی و کلام الهی است و از اینجا خداوند درهای بزرگ هدایت را بر روی بشریت باز کرد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه اظهار داشت: خدا را سپاسگزاریم امروز شاهد حضور فرزندان عزیز شاهد و ایثارگر هستیم که در تأسی به ارزش های پیامبر گرامی اسلام(ص) افتخارآفرینی کردند.
اوحدی گشودن دروازه های علم بر روی بشریت را یکی از دستاوردهای بسیار مهم پیامبر اکرم(ص) برای رشد و کمال انسان ها در طول تاریخ خواند و اضافه کرد: در دنیای جاهلیت حجاز که اصلاً چیزی به اسم تمدن وجود نداشت و افتخار می کردند فرزندان خویش را زنده به گور می کنند پیامبری مبعوث شد که از علم و اخلاق بعنوان دو ابزار بزرگ و مهم برای کمال انسان ها سخن گفت.
معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به آیات مختلف قرآن کریم، فرمایشات پیامبر گرامی اسلام(ص) و بیانات ائمه معصوم(ع) درباره علم، اظهار داشت: شاید بیش ترین روایات و احادیث در مباحثی که از معصومین(ع) نقل شده، درباره مبحث علم است و علم جزو معدود موضوع هایی در آموزه های دینی ما است که هیچ محدودیت زمانی، مکانی و جغرافیایی و جنسیتی ندارد.
اوحدی ضمن اشاره به اینکه طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام، علم تنها ظرفی است که هرچه از مظروف به آن اضافه شود، گسترده تر می شود؛ افزود: علم سبب توانمندی، قدرت و عزت یک جامعه می شود. پیامبر گرامی اسلام(ص) در نگاه و تاکید به علم و علم آموزی باعث تحول بزرگی در تاریخ بشریت شدند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه انقلاب اسلامی ایران را یکی دیگر از تحولات مهم تاریخ اسلام خواند و اضافه کرد: معمار کبیر انقلاب و خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری بسیار دقیق راهبردهای استراتژیک نظام اسلامی را در بستر علمی تعریف کردند.
اوحدی ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به حوزه علم و پیشرفت های علمی اظهار داشت: ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب که استراتژی چله دوم انقلاب برای دستیابی به آرمان های انقلاب و اوج آن رسیدن به تمدن اسلامی است، نخستین فصل از هفت فصل مهم آنرا به علم و دانش پژوهی اختصاص دادند و چه افتخاری بالاتر از اینکه شما فرزندان شهدا و ایثارگران به مقام معظم رهبری لبیک گفتید.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه ضمن اشاره به دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: اگر امروز فرماندهان دفاع از سلامت مردم، پزشکان و متخصصان جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و از حریم علم و سلامت مردم دفاع می کنند، به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در سفارش به توسعه علم است.
معاون رئیس جمهور، دستاوردهای علمی فرزندان شاهد و ایثارگر را نمونه علم متعهد و مورد نظر پیامبر و ائمه معصوم(ع) خواند و اضافه کرد: شما فرزندان عزیز شهدا و ایثارگران سرآمد علم متعهد هستید و ما مفتخریم که ۹۰۰۰ فرزند عزیز شهید، جانباز و آزاده گرانقدر کشورمان از نخبگان و سرآمدان و پیشتازان هستند.
اوحدی در انتها خطاب به فرزندان شهدا و ایثارگران تاکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران پشتیبانی از شما را وظیفه خود می داند و همین جا قول می دهیم که با همه وجود و توان از ظرفیت علمی شما فرزندان عزیزمان حمایت و پشتیبانی می نماییم. بنگاه ها و مجموعه های اقتصادی وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران هم موظف به پشتیبانی از شما و طرح های علمی شما هستند.
حجت الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم ضمن اشاره به واقعه تاریخی جنگ احد، اظهار داشت: یکی از سرداران سپاه پیامبر در جنگ احد، سربند قرمزی بر پیشانی خود بسته بود و با تفاخر در میان لشکریان قدم برمی داشت. پیامبر فرمودند این بدترین حالتی است که یک انسان می تواند داشته باشد، اما در جنگ خیلی حرکت خوبی است. جنگ را آن کسی می برد که در فضای روانی و رسانه ای پیروز شود.
وی افزود: شما فرزندان نخبه شاهد و ایثارگر باید با تفاخر نسبت به دشمن و آن هایی که با ملت ایران در جنگ شدید سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند، اعلام کنید که ما با پشتوانه فرمایش حضرت امام خمینی(ره) که اعتقاد داشتند ما می توانیم؛ به این قابلیت رسیده ایم.
عادل مهری، مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر هم ضمن عرضه گزارشی از مراحل مختلف این رویداد ملی، اظهار داشت: بعد از موافقت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی شاهد و ایثارگر در دستور کار قرار گرفت و برای جذب شرکتهای استارت آپی آغاز به فعالیت کرد.
وی ادامه داد: برای پشتیبانی از شرکتهای استارت آپی تصمیم گرفته شد که این رویداد ملی برای شناسایی ایده های نوین و شرکتهای فناوری با محصولات دانش محور برگزار گردد که با عنایت خداوند تا به این لحظه تمامی مراحل رویداد به خوبی در حال اجرا می باشد.
در انتها این مراسم «حمید دهنوی پور» از تهران در حوزه فناوری اطلاعات (آی تی)، «وحید تیموری» از تهران در حوزه الکترونیک، «حسن رسان نژاد» از کرج در حوزه مکاترونیک و «آرش امینی» از تهران در حوزه صنایع پزشکی، «ابوالفضل طهماسبی» از گلستان در حوزه زیست فناوری، «سمیه الله ویسی» از همدان در حوزه نانو کشاورزی، «پریسا قیومی» از اردبیل در حوزه نانو و «امید پوره یی» از همدان در حوزه زیست فناوری برگزیده و مورد تجلیل قرار گرفتند.
همینطور در حوزه کشاورزی «ساره آذرمی» از کرج، در حوزه صنایع غذایی «مهربد مهرافزا» از تهران، در حوزه زیست فناوری «محمدمهدی ترابیان» از تهران و در حوزه صنایع پزشکی «محمود رزاق شعار» از تهران بعنوان برگزیده عرضه شدند.
در این مراسم همینطور از سامانه اطلاعات نخبگان شاهد و ایثارگر با عنوان «گنج شاهد» به نشانی www.ganjshahed.ir رونمایی گردید و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از نمایشگاه دستاوردهای رویداد استارت آپی شاهد بازدید کرد.
گفتنی است، رویداد و نمایشگاه دستاوردهای استارت آپی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با حمایت مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و همکاری جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.
رویداد شاهد به منظور توانمندسازی طرح های استارت آپی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در جهت تحقق ترویج نوآوری، کارآفرینی و توسعه مهارت های کسب و کار در شهریور ماه 99 مبادرت به فراخوان سراسری کرد و در این زمان بیشتر از 300 طرح استارت آپ به دبیرخانه آن ارسال شد. در این همایش برترین طرح ها و یا ایده های قابل اجرا توسط کمیته داوری مورد شناسایی و ارزیابی قرار گفت و از طرح های پذیرفته شده در هر محور، تقدیر و جوایزی به برگزیدگان اهدا شد.
منبع:

0.0 از 5
1399/12/20
18:05:03
1094
تگهای خبر: رسانه , رمان , شركت , فراخوان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵