فعالان خبری برای ستاندن مجوز اقدام نمایند

فعالان خبری برای ستاندن مجوز اقدام نمایند

بلک بلاگ: هیات نظارت بر مطبوعات با صدور اطلاعیه ای از فعالان خبری در پیام رسان ها و سایت های خبری بدون مجوز خواست که تا اختتام بهمن ماه امسال، ​نسبت به ثبت درخواست ستاندن مجوز فعالیت خود در سامانه جامع رسانه های کشور اقدام نمایند.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، در این اطلاعیه آمده است: در پاسخ به درخواست مکرر مدیران رسانه و باتوجه به مصوبه جدید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در یکصد و بیستمین جلسه آن کارگروه در خصوص مجرمانه بودن فعالیت تارنماهای خبری بدون شناسنامه (با استناد به قانون مطبوعات)، هیات نظارت بر مطبوعات از کلیه گردانندگان پیام رسان ها و سایت های خبری فاقد مجوز که طی یک سال قبل فعالیت داشته اند، دعوت به عمل می آورد تا اختتام بهمن ماه امسال، نسبت به ثبت درخواست ستاندن مجوز فعالیت پایگاه خبری مورد نظر خود در سامانه جامع رسانه های کشور اقدام نمایند.
این تصمیم فقط در امتداد صیانت از حقوق و بسط و توسعه فعالیت رسانه های خبری با شناسنامه و جلوگیری از هر گونه سواستفاده از نام رسانه های دارای مجوز اتخاذ شده است و رسانه های غیرخبری، مشمول آن نیستند.
بدیهی است، رسیدگی به درخواست های ثبت شده و تطبیق وضعیت این رسانه ها با قانون مطبوعات، در اولویت انجام می شود و در صورت احراز شرایط و تایید صلاحیت، مجوز فعالیت پایگاه خبری صادر می شود.
ضمنا تاکید می شود، در صورت عدم ثبت تقاضا و دریافت مجوز، هرگونه فعالیت رسانه ای خبری، مصداق اخبار رسانه های جعلی قلمداد خواهد شد.
منبع:

1399/10/24
12:58:04
0.0 / 5
1162
تگهای خبر: رسانه , رمان , سایت , مطبوعات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱