توسط نشر نیماژ

چهار كتاب از صمد طاهری منتشر گردید

چهار كتاب از صمد طاهری منتشر گردید

چاپ اول كتاب های سنگ و سپر و شكار شبانه و چاپ ششم كتاب زخم شیر و چاپ سوم رمان برگ هیچ درختی در چارچوب مجموعه ی چهار كتاب صمد طاهری توسط نشر نیماژ منتشر گردید.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، چاپ اول دو مجموعه داستان «شکار شبانه» و «سنگ و سپر» نوشته ی صمد طاهری؛ داستان نویس تحسین شده سال های اخیر و همینطور چاپ ششم کتاب «زخم شیر» و چاپ سوم رمان کوتاه «برگ هیچ درختی» همزمان و در چارچوب یک یونیفرم توسط نشر نیماژ منتشر و بازنشر شده و در اختیار علاقه مندان ادبیات معاصر قرار گرفتند.
سنگ و سپر
«سنگ و سپر» مجموعه ی ۱۷ داستان درخشان است که با تنوعی تعجب آور دور هم گردآوری شده اند. صمد طاهری استاد خلق فضاهای داستانی است و آدم هایی خلق می کند آن قدر ملموس و خودمانی که گاهی حس می نماییم یکی از آشنایان و نزدیکان خودمان هستند حتی اگر در هر داستان غافلگیرکننده ترین و غیرمنتظره ترین اتفاقات برای آنها افتاده باشد. باآنکه طاهری در اغلب داستان ها تصویرهایی به ظاهر واقع گرایانه خلق می کند اما خواننده هر لحظه بایست در هر بخش از هر داستان منتظر یک خرق عادت و یک ضربه میخکوب کننده باشد. شاید یکی دو داستان زمان و مکان مشخصی نداشته باشند اما آنها که آدرس مشخص و دقیقی هم می دهند انگار از عناصر زمان و مکان تهی شده اند. گویی حقیقت آنها را به روایت هایی ازلی ابدی از روابط میان انسان ها تبدیل نموده باشد.
قیمت پشت جلد این کتاب ۳۰، ۰۰۰ تومان است.
زخم شیر
مجموعه یازده داستان کوتاه است از صمد طاهری که توسط نشر نیماژ چاپ و انتشار یافته بود جوایزی همچون جایزه جلال آل احمد و جایزه احمد محمود را از آن خود کرد. مردی که کبوترهای باغی را با سنگ می کشت، موش خرما، خروس، مهمانی، در دام مانده مرغی، سفر سوم، زخم شیر، نی زن، نام آن پرنده چه بود؟، چیز و فلان و بهمان و اینا، سگ ولگرد نام این یازده داستان است که بین مهرماه ۹۰ تا مرداد ۹۵ نوشته شده اند. فضای داستان ها عمدتاً جنوب کشور است، خوزستان، بوشهر و فارس. از نظر سبکی، این داستان ها به سبک رئالیسم مدرن تعلق دارند… قیمت پشت جلد چاپ ششم این کتاب ۲۷، ۰۰۰ تومان تعیین شده است.
شکار شبانه
«شکار شبانه» هم همچون دیگر مجموعه داستان درخشان صمد طاهری یعنی «سنگ و سپر» سال ها در محاق ماند و بسیار کمتر از «زخم شیر» و «برگ هیچ درختی» دیده و خوانده شد. تک تک داستان های این کتاب در عین واقعگرایی ناب مخصوص صمدطاهری، سرشار از شگفتی و خلاقیت ماهرانه ی داستان نویسی چیره دست هستند. خود طاهری به رغم همه تحسین ها و ستایش هایی که نسبت به کتاب «زخم شیر» شنیده و جایزه هایی که برای آن گرفته است، همچنان «شکار شبانه» را بهترین کتابش می داند و اعتقاد دارد بهترین داستان هایش را در این مجموعه گنجانده است. حال بعد از ویرایش مجدد، همه آثار داستانی این نویسنده چیره دست آبادانی تا امروز در کنار یکدیگر در شکل وشمایلی جدید و آراسته تر، انتشار یافته اند تا قضاوت درباره ی بهترین اثر طاهری به خوانندگان راستینش واگذار شود؛ قضاوتی که به راستی بسیار دشوار است چون که نویسنده ی این داستان ها لحظه ای درباره کیفیت داستان هایش کوتاه نیامده و کم فروشی نکرده است. قیمت پشت جلد مجموعه داستان «شکار شبانه» ۱۷، ۰۰۰ تومان است.
برگ هیچ درختی
صمد طاهری که بیشتر با داستان های کوتاهش شناخته می شود در «برگ هیچ درختی» هم همان خصوصیت های اصلی را که در داستان های کوتاهش وجود داشت به کار برده است. داستان های طاهری فضایی رئالیستی دارند و این خصوصیت در «برگ هیچ درختی» هم دیده می شود. این داستان از ۹ بخش تشکیل شده و باآنکه به شکلی رئالیستی نوشته شده اما بخش هایی از داستان خطی سرراست را دنبال نمی کنند و در کنار هم کلیت روایت را می سازند. در «برگ هیچ درختی» طاهری توانسته فضاهای داستانی خوبی بسازد و تکرار دایره وار برخی اتفاقات و عناصر داستان را شکل داده اند. همینطور توجه به جزئیات یکی دیگر از خصوصیت هایی است که در این داستان دیده می شود. چاپ سوم این کتاب با قیمت ۱۷، ۰۰۰ تومان به بازار کتاب عرضه شده است.


منبع:

5.0 از 5
1399/05/05
23:51:06
2036
تگهای خبر: جایزه , داستان , رمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵