خاطرات روزنامه نگارانی كه پس از 50 سال عاشق دانشكده شان هستند

خاطرات روزنامه نگارانی كه پس از 50 سال عاشق دانشكده شان هستند

به گزارش بلك بلاگ یادنامه پنجاهمین سال تاسیس دانشكده علوم ارتباطات اجتماعی با عنوان «سال های دانشكده» حاوی گزارش هایی از دانش آموختگان این دانشكده و گفتگو با استادان و هم بیان خاطرات و تصاویر قدیمی به كوشش سیروس علی نژاد، مجید شفتی و رضا قوی فكر از فارغ التحصیلان رشته روزنامه نگاری این دانشكده منتشر گردید.


رضا قوی فکر، روزنامه نگار پیشکسوت و دبیر انجمن پیشکسوتان مطبوعات در گفت وگویی با ایسنا درباره محتوای «کتاب سال های دانشکده» توضیح داد: این کتاب که در قطع رقعی و ۴۶۴ صفحه از جانب انتشارات ماهرِیس چاپ شده است، در حقیقت عصاره احساسات و شور و شوق دانشجویانی است که هنوز بعد از ۵۰ سال به دانشکده خود عشق می ورزند. پس به صورت عام تنها یاد خاطرات دوران دانشجویی را در دل کسانی زنده نمی کند که در سال های جوانی در دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی در رشته های روزنامه نگاری، روابط عمومی، مدیریت، مارکتینگ و مترجمی درس خوانده اند، بلکه به مثابه مشت نمونه خروار تداعی کننده خاطرات همه کسانی است که روزگاری در دانشکده ای و یا دانشگاهی درس خوانده، در خیابانش قدم زده، شاد و بی خیال از پله هایش بالا رفته، به شوخی و شیطنت جوانی شان را از سر گذرانده و در کلاس استادانی بزرگ درس خوانده اند.
او افزود: در عین حال این کتاب به صورت خاص ادای دینی است به دانشکده ای که در سال ۱۳۴۶ با نام موسسه عالی مطبوعات و روابط عمومی بنیاد نهاده شد و فارغ التحصیلانش چه در عرصه روزنامه نگاری و چه روابط عمومی نقش خویش را بر زمانه زدند. موسسه ای که در مدت کوتاهی به دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی ارتقا یافت و تأثیر آن در ۵۰ سال گذشته بر روزنامه نگاری و روابط عمومی ایران، انکارناپذیر است.
قوی فکر خاطرنشان کرد: کتاب سال های دانشکده را بخش های متنوعی شامل یادداشت ها و گزارش های دانشجویان، گفتگو با استادان و تصاویر و اسنادی از آن روزگاران تشکیل می دهد. مقرر است این کتاب پس از روزهای کرونایی در مراسمی ویژه رونمایی شود.5.0 از 5
1399/02/27
15:40:30
3082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳