فراخوان جشنواره تئاتر خانوادگی در دوران قرنطینه

فراخوان جشنواره تئاتر خانوادگی در دوران قرنطینه

بلك بلاگ: جشنواره مجازی «تئاتر خانوادگی» با شعار «هر خانواده یك گروه تئاتر» توسط كانون تئاتر خیابانی اداره كل هنرهای نمایشی و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 تهران انجام می شود.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، كانون تئاتر خیابانی این اداره كل در نظر دارد با مشاركت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱و همراهی اداره كل فرهنگی شهرداری تهران، جشنواره مجازی «تئاتر خانوادگی» را در امتداد اشاعه تئاتر در بین خانواده ها و پشتیبانی از شعار «درخانه بمانیم»، برگزار كند.
مضامین مورد نظر در این جشنواره، «چگونه كرونا را شكست دهیم؟»، «در خانه بمانیم»، «چگونه با هم به سلامت می رسیم؟» و «چگونه فاصله ایمن جمعی را رعایت كنیم؟» است.
بخش اول این جشنواره «اجرای ادامه تئاتر بارگذاری شده در فضای مجازی و ارسال به لینك جشنواره در كانال های پیام رسان» نام دارد. ستاد برگزاری جشنواره دراین زمینه مبادرت به تولید ۳ اثر نمایشی كرده است و شركت كنندگان در این بخش، باید در ادامه این نمایش ها به تولید اثر خود بپردازند.
بخش دوم، «نمایش عروسكی و خیمه شب بازی با بهره گیری از عروسك های ساخته شده از مواد دورریختنی» و بخش سوم «برگزاری نمایشگاه دستاوردهای خانوادگی بعد از اختتام قرنطینه در پهنه فرهنگ وهنر رودكی یا به صورت مجازی» و شامل ساخت هرگونه ابزار و عروسك نمایشی است و در آن نیازی به تولید اثر نمایشی نیست.
اعضا هیئت داوران جشنواره مجازی «تئاتر خانوادگی» عبارتند از منوچهر اكبرلو (نمایشنامه نویس، كارگردان و كارشناس ارشد پژوهش هنری و مدرس دانشگاه)، لیلا كفاش زاده (عضو شورای عالی كتاب كودك و سازنده عروسك دست ساز كودك)، امیرحسین شفیعی (كارگردان و نویسنده)، زهرا مریدی (نویسنده و كارگردان نمایش های عروسكی) و سامان خلیلیان (كارگردان، نویسنده و مدیر كانون تئاتر خیابانی).
متقاضیان شركت در این جشنواره باید اثر نمایشی خودرا توسط دوربین تلفن همراه به صورت افقی و بدون كات، تدوین، اصلاح و صداگذاری ضبط و ارسال نمایند. مدت زمان اثر می تواند بین ۲ تا ۱۵دقیقه باشد و مهلت ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ است. زمان برگزاری نمایشگاه و اختتامیه بعد از اعلام رسمی اختتام دوران قرنطینه است.
راه های ارتباطی و ارسال اثر به این جشنواره كه دبیرخانه آن در تهران، میدان قزوین، خیابان قزوین، شهرداری منطقه ۱۱، ساختمان شماره ۲، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی قرار داد در پیام رسان های سروش، ایتا، آی گپ، تلگرام و همین طور اینستاگرام @ejtemaei_11 است.


منبع:

1399/01/27
17:26:00
5.0 / 5
3357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴