اولین شماره نوپا منتشر گردید

اولین شماره نوپا منتشر گردید

به گزارش بلك بلاگ اولین شماره مجله ادبیِ «نوپا» منتشر گردید.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، بخش «شعر» این مجله با این مطالب همراه است: «سقوط آزاد شعر فارسی»، «اشعار تازه (چاپ نشده ها)»، «مرثیه ای بر شعر امروز» (گشت و گذاری در چندی از دفترهای شعر چاپ شده در دهه ۹۰ شمسی) و «كتاب های تازه در حوزه شعر و شاعری».
در بخش داستان فارسی «نوپا» هم این مطالب درج شده است: «جمعه خوش پهلوان» از قباد آذرآیین، «اكسیژن» فرهاد حسن زاده، «آوازهایی از طبقه بالا» از شقایق پروی، «سگ» آزاده رستمی، «سقف بی دهان» نوشته پیرهادی، «فریاد گربه» از الهام جلدی، «خاطره كه خود كلانتر جان است» نوشته انیس سعادت، «پل سفید» نوشته عماد شوشتری، «صدای ثانیه ها» از نسرین عزیزی و «مدیر و معشوقه خط مونتاژ» از سارا جهان آرای.
«گرداب گوگد» از سلمان باهنر در فصل اول رمان بررسی شده است. در بخش ترجمه هم «خارجی» با ترجمه سرورالسادات جواهریان و «آن زن دیگر» ترجمه امیر نعمتی درج شده اند.
«نقد شعر در ادبیات فارسی در زبان نویسندگان و شاعران از گذشته تا كنون» نوشته مهدی سالاری نسب، «یادداشتی بر داستان بلند آقار رضا وصله كار» نوشته سعید ناظمی و «نقد فرمی با رویكرد روایت شناسی بر رمان «بند محكومین» از فریبا عابدین نژاد در اولین شماره «نوپا» انتشار یافته اند.
پرونده ادبیِ صفدر تقی زاده در این شماره بررسی شده كه با این مطالب همراه است: «بزرگ ترین شانس زندگی ام آشنایی با صفدر تقی زاده بود» از ناصر تقوایی، «با صفدر تقی زاده در جشن بیكران بهترین داستان های جهان» از حسن میرعابدینی، «یكی از بی آزارترین و كم توقع ترین دوستان من» نوشته امیرحسن چهلتن، «تقی زاده و نویسندگان جوان» از فرخنده آقایی، «یادی از یاران قدیم» از صمد طاهری، «درس انسانیت و صداقت» از سرورالسادات جواهریان» «صفدر تقی زاده، كاشف ناصر تقوایی» نوشته مرضیه وفا مهر و صدای داستان» از زهره حاتمی. در این بخش ترجمه صفدر تقی زاده از داستان كوتاه «پزشك روستا» نوشته كافكا هم آمده است.
«نصرت، سردار پیر شهر شعر» از كیهان خانجانی، «عكس نوشت» از محمد ابراهیمی، «بچه ها زیادی می فهمند و این ترسناك است» از عادل صادقی و «ایمن باجی، گنجینه زنده بشری» از فرهاد نظری و نهال حق دوست. مطالب در بخش پایانی، با عنوان «به عبارت دیگر» هستند.
شماره نخست مجله ادبی «نوپا» با مدیرمسئولی و سردبیری مجتبی نریمان و دبیر شعری مهدی سالاری نسب با قیمت ۲۵ هزار تومان انتشار یافته است.
انتهای پیتم

منبع:

1398/12/05
23:19:12
5.0 / 5
4138
تگهای خبر: داستان , رمان , سرور , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵