تهیه كننده شب موسیقی :

صداوسیما برای پرداختن به جشنواره فجر محدودیت نداشت

صداوسیما برای پرداختن به جشنواره فجر محدودیت نداشت

بلك بلاگ: تهیه كننده برنامه «شب موسیقی» اصرار كرد كه این برنامه برای پرداختن به جشنواره موسیقی فجر با مشكل و محدودیتی مواجه نبوده است.


حبیب الله ذوالفقاری ـ تهیه كننده «شب موسیقی» ـ در گفت و گو با ایسنا درباره پوشش سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر در چارچوب این برنامه اظهار داشت: از جانب سازمان صداوسیما و مدیریت شبكه چهار سیما برای پرداختن به جشنواره موسیقی فجر هیچ محدودیت و مشكلی نداشتیم، بلكه برعكس، نظرشان بر این بود كه جشنواره موسیقی فجر در تلویزیون منعكس شود.
وی در عین حال توضیح داد: «محدودیتی كه برای پوشش جشنواره موسیقی فجر وجود داشت از جانب خود اهالی موسیقی بود. خیلی ها كه باید در برنامه حضور می داشتند نیامدند و بعضی ها هم آمدند اما حرف جدی نزدند؛ در صورتیكه من با آنها طرح موضوع كرده بودم كه این برنامه بحث جدی درباره موسیقی و خصوصاً جشنواره فجر دارد.
ذوالفقاری تاكید كرد، ممكنست این تصور به اشتباه ایجاد شود كه محدودیت پوشش جشنواره موسیقی فجر در برنامه ما از جانب سازمان صداوسیما بوده است اما من خودم بعنوان برنامه ساز می گویم كه هیچ محدودیتی از جانب سازمان نداشتم.»
ذوالفقاری درباره ویژه برنامه «شب موسیقی» برای جشنواره موسیقی فجر، تصریح كرد: «جمعه، شنبه و یكشنبه (۲۵، ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه) ویژه برنامه جشنواره موسیقی را به صورت زنده پخش كردیم و میهمان های در رابطه با موضوع جشنواره را دعوت كردیم. ما در این سه شب به بررسی كمی و كیفی و ارزیابی جشنواره پرداختیم و رویكردمان بیشتر نقد و تحلیل بود.
برنامه به صورت زنده در استودیو «شب موسیقی» پخش می شد و اجراها نیز شب قبل پوشش داده و در برنامه زنده پخش می شدند. تمركز ما بر اجراهای تالار وحدت و رودكی بود. اجراها در حد امكان پخش می شدند و ما اجراها را با دو دوربین تصویربرداری كردیم.»
تهیه كننده «شب موسیقی» درباره چهارچوب های صداوسیما برای پخش برنامه های زنده عنوان كرد: سازمان صداوسیما چهارچوب ها و سیاست هایی دارد كه ما برنامه سازان آنها را می شناسیم و موظف به رعایت آنها هستیم. ما با رعایت این چهارچوب ها، جشنواره موسیقی فجر را به خوبی پوشش دادیم، به نحوی كه خیلی ها به زبان آمدند و گفتند فكر نمی كردیم تلویزیون این ها را پخش كند.
او درباره ی پوشش اختتامیه سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر نیز اظهار داشت: عصر پنجشنبه برنامه را ضبط می نماییم و اختتامیه را پوشش می دهیم اما یكشنبه هفته بعد در چارچوب برنامه «شب موسیقی» پخش خواهد شد.
ذوالفقاری درانتها اظهار داشت: من بیشتر از بیست سال است كه تهیه كننده هستم و۱۰ ـ ۱۲ سال است كه بطور خاص در حوزه موسیقی فعالیت دارم. در روزهای جشنواره از خیلی ها خواهش كردم تا میهمان برنامه باشند و اگر نقدی و حرفی دارند بگویند اما خودشان نپذیرفتند.
منبع:

1398/12/01
23:16:08
5.0 / 5
3732
تگهای خبر: برنامه , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵