نماینده مجلس خبر داد؛

پیگیری برای ملغی شدن لایحه ستاندن مالیات از مسافر خروجی

پیگیری برای ملغی شدن لایحه ستاندن مالیات از مسافر خروجی

به گزارش بلك بلاگ رئیس فراكسیون گردشگری مجلس با اشاره به اینكه به دنبال آن هستیم تا لایحه ستاندن مالیات از مسافر خروجی را ملغی نماییم اظهار داشت: زمانی كه عوارض از مسافر دریافت می شود دیگر نیازی به گرفتن مالیات نیست.به گزارش بلك بلاگ به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ماده ۳۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تصویب كردند. بر این اساس سازمان امور مالیاتی مكلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز موارد تبصره (۱) این ماده از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را بعنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری كل كشور واریز نماید.
تبصره ۱ كه بر طبق این مصوبه از آنها مالیات گرفته نمی گردد شامل موارد زیر است: دارندگان گذرنامه های سیاسی و خدمت، خدمه وسایل نقلیه عمومی زمینی و دریایی و خطوط پروازی، دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از كشور (دارندگان اجازه خروج دانشجویی)، بیمارانی كه با مجوز شورای پزشكی جهت درمان به خارج از كشور اعزام می شوند، دارندگان پروانه گذر مرزی و مرزنشینان، جانبازان انقلاب اسلامی كه برای معالجه به كشورهای دیگر اعزام می شوند، زوار ایرانی كه در روزهای اربعین حسینی (ع) به مقصد عراق از كشور خارج می شوند و ایرانیان مقیم خارج از كشور كه دارای كارنامه شغلی از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی هستند.
در این باره جبار كوچكی نژاد نماینده مجلس و رئیس فراكسیون گردشگری به خبرنگار مهر اظهار داشت: من با این مساله مخالفت كردم چون زمانی كه عوارض از مسافر دریافت می شود دیگر نیازی به گرفتن مالیات نیست. اما سازمان مالیاتی می اظهار داشت كه این حوزه خدماتی است و هر حوزه خدماتی نیز مالیات به آن تعلق می گیرد. همین طور در این مصوبه زوار معاف از پرداخت مالیات هستند ولی در غیر این صورت مسافران باید مالیات را بپردازند.
وی با اشاره به اینكه میزان مالیات در قوانین بودجه سنواتی پیش بینی می شود اظهار داشت: هنوز مبلغ مالیات برای مسافران مشخص نشده است این مساله به بررسی بیشتر نیاز دارد. این مصوبه موارد مختلفی داشته است كه یكی از آنها گرفتن مالیات از مسافر بوده است. ما به دنبال آن هستیم تا این لایحه را ملغی نماییم.
حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران نیز به خبرنگار مهر اظهار داشت: من با اینكه بارها این مصوبه را خواندم ولی متوجه نشدم كه دقیقاً چه نوع مصوبه ای تصویب شده وقتی كه حالا از هر مسافر عوارض خروج گرفته می شود گرفتن مالیات به چه منظور است؟ معمولاً اگر مصوبه ای را به مجلس می برند باید با اهل فن و دست اندركاران آن حوزه مشورتی صورت گیرد در ان باره چه مشورتی شد؟ وقتی بخش خصوصی و بخش دولتی از این مساله خبر ندارند و یك باره چنین چیزی تصویب می شود باید چه كار كرد؟ گویا همه تلاش می كنند تا صنعت گردشگری ورشكست شود.


منبع:

1398/11/01
19:23:03
5.0 / 5
4263
تگهای خبر: خدمات , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵