انتقاد تعدادی از مدیران موزه، سیاستمداران و متخصصان به تهدید فرهنگی ترامپ

انتقاد تعدادی از مدیران موزه، سیاستمداران و متخصصان به تهدید فرهنگی ترامپ

بلك بلاگ: تهدید ترامپ برای هدف قرار دادن مراكز فرهنگی ایران با انتقادات سیاستمداران و ارگان های فرهنگی همراه شد و بعنوان یك جنایت جنگی عنوان شد و در این بین متخصصان و چهره های فرهنگی بسیاری بیانیه های ترامپ را محكوم كردند.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، مدیران موزه متروپولیتن نیویورك و اتحادیه موزه های آمریكا، شورای بین المللی موزه ها و شورای بین المللی بناها و محوطه های تاریخی هم به صحبت های تهدیدآمیز رئیس جمهور آمریكا واكنش نشان دادند و در بیانیه هایی جداگانه این تهدید را خلاف كنوانسیون های سازمان ملل و یونسكو در حفاظت از آثار تاریخی دانستند.
« باربارا كایم» عتیقه شناس لهستانی كه متخصص آثار باستانی ایران و آسیای مركزی است در مصاحبه ای اختصاصی با مجله آرت نت نیوز، تهدیدهای ترامپ را به رفتارهای یك فرد بی تمدن تشبیه كرد.
این عتیقه شناس با اشاره به وندال گری های فرهنگی افراط گرایان اسلامی(داعش) بیان كرد: « من نمیتوانم درك كنم چطور یك انسان امروزی می تواند به خود حتی اجازه فكر كردن درباره نابودی مراكز فرهنگی را بدهد. مگر این كار چقدر با كارهای « داعش» تفاوت دارد؟»
« آرت نت نیوز» نوشت: "«تریسترام هانت» سیاست مدار سابق بریتانیایی و مدیر كنونی موزه «ویكتوریا و آلبرت» لندن با انتشار بیانیه در صفحه تویتر خود، تهدیدهای ترامپ را محكوم نمود و اظهار داشت: «همچون تخریب پالمیرا و دیگر سایت های فرهنگی مهم توسط داعش، این اقدام ترامپ نیز باید محكوم شود. این اقدام، یك قدم نگران كننده در امتداد عادی جلوه دادن ویران كردن مراكز فرهنگی برای تهدید به جنگ شمرده می شود.»
منبع:

5.0 از 5
1398/10/17
16:35:52
4356
تگهای خبر: فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳