در گزارش بلك بلاگ مطرح شد؛

مخدومی زندگی یك شهید خلبان را می نویسد

مخدومی زندگی یك شهید خلبان را می نویسد

بلك بلاگ: رحیم مخدومی از نگارش كتاب زندگی خلبان شهید حاج احمد مایلی آگاهی داد.رحیم مخدومی نویسنده انقلاب و دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اثر جدید خود اظهار داشت: حدود دو هفته است كه پژوهش هایم را درباره زندگی استاد خلبان، شهید حاج احمد مایلی آغاز نموده ام. این تحقیقات شامل مصاحبه با خانواده و همین طور بررسی وجوه اجتماعی و روحیات عرفانی این شهید است.
وی اضافه كرد: در بخش بعدی مصاحبه ها، به نقش شهید موردنظر در دوران دفاع مقدس و تاثیرش بر مدافعان حرم می پردازم. دلیل این كار هم این است كه این شهید نقش تاثیرگذاری در این دو برهه دفاع داشته است. همین طور برای تكمیل تحقیقاتم، سفری به استان سیستان وبلوچستان خواهم داشت و محلی را كه این شهید در آن به شهادت رسیده، از نزدیك خواهم دید.
این نویسنده در ادامه درباره شیوه روایت و نگارش خود اظهار داشت: راستش قالب خاطره نگاری را برای نگارش این كتاب در نظر گرفته ام. شهید مایلی از شخصیت های ویژه ای است كه طی حدود ۶۰ سال زندگی، هیچ گاه انسانی خنثی نبوده و همیشه از گروه نقش آفرینان بوده است. وی در هر جبهه ای كه حضور داشته، شاخص بوده و زندگی اش ابعاد گسترده ای دارد. این ابعاد مختلف باید دقیق جمع آوری شود تا بعد بشود به سمت تدوین و تالیف شان حركت كرد.
مخدومی همین طور اظهار داشت: من این شهید را نمی شناختم اما در تحقیقاتم به این باور رسیده ام كه بارزترین خاصیت این شهید عزیز، عدم ایستایی است. برای ایشان كه در سن میانسالی به شهادت رسیده، بازنشستگی هیچ معنایی نداشته و اصلا بعنوان یك مانع برایش محسوب نمی شده است.
وی درباره زمان اختتام كار و چاپ كتاب موردنظر اظهار داشت: اگر مراحل نگارش را بر طبق زمان بندی به انتها برسانم، می توان امیدوار بود كه كتاب به نمایشگاه كتاب تهران برسد.
خلبان سردار شهید حاج احمد مایلی فرمانده یگان ویژه هوایی صابرین و یگان ویژه هوایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران بود كه در جریان یك عملیات شناسایی در منطقه ایرانشهر سیستان و بلوچستان در نوزدهم مهرماه ۱۳۹۵ به شهادت رسید. وی در بیشتر عملیات های مبارزه با اشرار و قاچاقچیان كردستان و مناطق مرزی سیستان و بلوچستان حضور داشت و در دفاع از حریم دوده و آموزش نیروهای جهان اسلام همچون حزب الله لبنان و مدافعان حرم، نقش مهم و تاثیرگذاری داشت. شهید مایلی با راه اندازی گشت های هوایی مناطق مرزی سیستان و بلوچستان در ایجاد امنیت این منطقه استراتژیك نقش به سزایی داشت.


منبع:

5.0 از 5
1398/09/26
14:20:48
4465
تگهای خبر: رمان , نمایشگاه , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲