گفته های بازیگر تنها شخصیتی كه در كتاب مختارنامه نامش آمده است

گفته های بازیگر تنها شخصیتی كه در كتاب مختارنامه نامش آمده است

به گزارش بلك بلاگ رحمان باقریان كه در سریال «مختارنامه» نقش «زربی» را بازی كرده است، می گوید، این شخصیت تنها كسی است كه در كتاب «مختارنامه» نامش آمده و سندیت دارد؛ این شخصیت اصالتاً لر است.


این بازیگر به بهانه ی پخش مجدد سریال «مختارنامه» در گفت وگویی با آی فیلم شركت كرد و درباره همكاری با داود میرباقری اظهار داشت: آشنایی من با داود میرباقری بزرگ ترین سعادت و افتخاری بود كه نصیب من شد. من با ایشان از سریال «گر­گ­ ها» آشنا شدم تا سریال «مختارنامه» كه مجدداً این افتخار نصیبم شد و همكاری ما برای سال های زیادی شكل گرفت و بسیار خرسند و خوشبختم كه در یك كار ماندگار حضور داشتم.
باقریان درباره اینكه می گوید «زربی» تنها كسی است كه در كتاب «مختارنامه» نامش آمده و سندیت دارد، درباره این شخصیت اضافه كرد: این نقش بدون اسلحه و جنگجویی، یك عاشق خاندان (ع) است كه به دیار مختار كوچ می ­كند و در آنجا خدمتگزار مختار می­ شود و رابطه حسنه ای میانشان ایجاد می­ شود. این شخصیت اصالتاً لر است و در لفظ لری به طلا، زر می­ گویند و زربی كنایه از زر بودن یا طلا بودن است.
وی درباره سكانسی كه منجر به شهادت «زربی» شد، توضیح داد: سه یا چهار سكانسی كه برای من خیلی پرارزش بود مربوط به بخشی بود كه زربی و رستم برای پیدا كردن شمر با هم همسفر می شوند. بگو مگوهایی كه بین آن دو ایجاد می شود برای من خیلی جذاب بود. در این سكانس با آقای اكبر زارع همبازی بودم و با راهنمایی های آقای میرباقری سعی كردیم تا سكانس ها به خواسته ایشان نزدیك شود.
رحمانیان قلم داوود میرباقری را نخستین عامل جذابیت این سریال دانست و خاطرنشان كرد: بیننده در ابتدا مجذوب متن می­ شود و بعد تصویر را می ­بیند. ارادت ایرانی ها به امام حسین (ع) هم از دیگر عوامل جذاب بودن این اثر بود. توانمندی بازیگران و طراحی دكور و لباس هم جذابیت كار را بالا برده به صورتی كه برای بیننده به یادماندنی شده است و در آخر تلاش ­های آقای میرباقری بود. وقتی ساخت یك كار طولانی می شود خسته كننده می شود ولی این كار به قدری جذابیت داشت كه این خستگی در كسی حس نشد.
ایفاگر نقش غلام مختار با اشاره به اینكه مردم احساساتشان را صادقانه ابراز می كنند، اظهار نمود: محبت مردم این قدر زیاد است كه هر بار كه سریال تكرار می شود، وقتی من را می بینند در مورد این سریال و این نقش با من صحبت می كنند. مردم آگاهانه و حرفه ای به كارها نگاه می كنند. به ظرایفی دقت می كنند كه من گاهی گمان می كنم كه با یك منتقد مواجهم.
او در آخر اظهار داشت: من از كودكی و نوجوانی در این ایام حس و حال خاصی داشتم و با شركت در این پروژه این حس من غنی تر شد. هرچه سال های بیشتری از ساخت سریال مختارنامه می گذرد این حس خاص تر می شود. این حس این قدر ناب است كه گاهی خودم را در كربلا و در آن شرایط می بینم. تصاویر ذهنی من از كربلا به قدری واقعی می شود كه خودم را در آن صحنه می بینم و همیشه افسوس می خورم كه چرا در آن زمان نبودم تا یار امام حسین باشم. البته خدمت خالصانه را می توان همیشه انجام داد حتی همین الان.1398/06/13
19:59:51
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: شركت , طراحی , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲