حذف اثر سید علی صالحی از داوری جایزه شاملو

حذف اثر سید علی صالحی از داوری جایزه شاملو

به گزارش بلك بلاگ دبیرخانه جایزه شعر شاملو از حذف دفتر شعر سیدعلی صالحی از گردونه داوری این جایزه اطلاع داد.به گزارش بلك بلاگ به نقل از مهر، به نقل از دبیرخانه جایزه شعر شاملو، روز شنبه، نهم شهریور، سید علی صالحی، شاعر معاصركشورمان در گفتگو با یكی از رسانه ها از حضور نامش در لیست نامزدهای جایزه شعر احمد شاملو ابراز بی اطلاعی و نارضایتی كرد.
در این گفتگو آمده است: در سایت جایزه احمد شاملو، دیدم عكس و نام مجموعه شعری از من «سرود روح بزرگ» هم منعكس شده است. ضمن احترام به نام بلند الف. بامداد، نمی دانم چه كسی كتاب مرا به این جمع معرفی كرده است.
وی در ادامه این گفتگو افزوده است: من «سیدعلی صالحی» شاعر این دفتر صریح اعلام می كنم راضی به این كار نیستم و در حالی نام مجموعه شعر من ـ سرود روح بزرگ ـ در آثار رسیده به دبیرخانه جایزه شعر شاملو برده شده، كه من به هیچ وجه از این ماجرا خبر نداشتم و هركسی كه نقش پست چی را داشته، بدون اطلاع و كسب اجازه از من، این كار را كرده است.
دبیرخانه جایزه شعر شاملو با نهایت احترام به این شاعر و نظریه پرداز اعلام می كند كه برپایه آنچه بارها در فراخوان این جایزه آمده و بر آن تاكید شده است، تنها كتاب هایی در این رقابت شركت داده می شود كه از سوی شاعر یا ناشر آن برای دبیرخانه ارسال شده باشد. لازم به ذكر است كه دبیرخانه به هیچ عنوان كتابی را به جز تحت این شرایط، در گردونه داوری جایزه شركت نمی دهد.
چنان كه هر سال در فراخوان جایزه اطلاع رسانی می شود: دبیرخانه ارسال كتاب را به منزله علاقمندی به شركت در رقابت ادبی جایزه شعر تلقی كرده و تنها كتاب های ارسال شده در این رقابت شركت داده خواهند شد.
به نظر می رسد در ارسال مجموعه شعر «سرود روح بزرگ» هماهنگی لازم میان ناشر و شاعر صورت نگرفته باشد. به هر صورت بنا به خواست این شاعر گرانقدر، مجموعه شعر ایشان با كمال احترام مورد داوری قرار نمی گیرد و حذف می شود.

5.0 از 5
1398/06/11
18:54:19
4001
تگهای خبر: جایزه , رسانه , رمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳