امشب در برنامه اسطوره های ایرانی پخش می شود؛

گذر اسفندیار از خوان های هفتگانه در رادیو فرهنگ

گذر اسفندیار از خوان های هفتگانه در رادیو فرهنگ

بلك بلاگ: برنامه اسطوره های ایرانی چهارشنبه 12 تیرماه به گذر اسفندیار از خوان های هفتگانه رسید.به گزارش بلك بلاگ به نقل از مهر، برنامه «اسطوره های ایرانی» كه به بررسی و خوانش ابیات شاهنامه حكیم ابوالقاسم فردوسی اختصاص دارد به بحث خوان چهارم اسفندیار رسیده است. در این برنامه بعد از خواندن ابیات شاهنامه توسط دكتر احسان محمدی كارشناس مجری برنامه، شرح ابیات و روایت داستان های اسطوره ای و تطبیق آن با منابع مختلف شروع می شود. در این بخش مهدی فكری به تطبیق داستان ها و شخصیت های شاهنامه با دیگر متون ادبی و یا دینی جهان و ایران اشاره می كند.
هفتخان اسفندیار سفری پر ماجرا است كه اسفندیار قصد رهاندن خواهرانش هما و به آفرید را از كشور بیگانه دارد. اسفندیار باید از هفت خطر عمده عبور كرده تا به مقصد نهایی یعنی رویین دژ برسد تابحال چهار خوان از اسفندیار در این برنامه بیان شده است و «اسطوره های ایرانی» خوان اژدها و رسیدن به سیمرغ را بررسی می كند.
برنامه اسطوره های ایرانی در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به تهیه كنندگی فرامرز علیخانی تولید می شود و علاقه مندان می توانند ساعت ۱۶: ۳۰ این برنامه از رادیو فرهنگ موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگا هرتز بشنوند.


منبع:

1398/04/12
18:12:08
5.0 / 5
4000
تگهای خبر: برنامه , داستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴