همزمان با سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

روایت های رنگی كودكان از شهرهای جنگ زده

روایت های رنگی كودكان از شهرهای جنگ زده

به گزارش بلك بلاگ نمایشگاه نقاشی «راویان كوچك» به همت موزه صلح تهران با هدف بررسی تأثیر استفاده از سلاح های كشتار جمعی بر نسل های آینده در تهران و سردشت برگزار می گردد.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، فرحناز عطاریان، عضو بخش كودك موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه می گوید: «راویان كوچك» عنوان نمایشگاهی است از آثار نقاشی كودكان سردشت و تهران. یكی از اهداف اجرای این پروژه ترویجی و پژوهشی، نگاه كودكان به شهرشان است و بر طبق این هدف٬ مرحله اول این پروژه در دو شهر سردشت و تهران انجام شده است.
او افزود: از اهداف دیگر می توان به بررسی تأثیر استفاده از سلاح های كشتارجمعی بر روی نسل های آینده نام برد كه در شهرهایی زندگی می كنند كه روزگاری در معرض اینگونه سلاح ها بوده اند. ازاین رو این نمایشگاه نگاهی ویژه به تأثیرات فاجعه بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم وقت عراق بر روی كودكان نسل سوم و چهارم و پس از آن داشته است. بر همین مبنا هم اجرای این پروژه در دو شهر سردشت و تهران و طی سه مرحله انجام می شود.
منا بادامچی زاده، از دیگر اعضای بخش كودك موزه صلح تهران هم درباره مراحل انجام این پروژه توضیح می دهد: مرحله نخست٬ برگزاری كارگاه قصه گویی٬ روایت و نقاشی گروهی با مبحث «شهر من» در شهر سردشت و تهران بود. سپس نمایشگاهی از نقاشی های جمع آوری شده از كودكان در این دو شهر برگزار می گردد و در مرحله سوم مجموعه‌ی این آثار در اختیار پژوهشگران علاقه مند به این حوزه قرار خواهد گرفت.
همینطور مهناز آرین فرد، عضو دیگر بخش كودك موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه می گوید: گروه سنی شركت كنندگان ۶ تا ۱۲ سال است. از شهر سردشت٬ دانش آموزان دبستان های دخترانه كوثر و پسرانه انقلاب و از شهر تهران٬ دانش آموزان كمیته صلح دبستان دخترانه صداقت و كودكان پیش دبستانی خانه كودك حدیث برای این پروژه انتخاب شده اند.
این نمایشگاه روز جمعه (هفتم تیرماه) به مناسبت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت٬ در مكان تاریخی حمام بیستون شهر سردشت برگزار می شود و پس از آن در ایام ۲۶ تا ۲۸ تیرماه در فرهنگسرای هنر (ارسباران) تهران برگزار می گردد.
نمایشگاه نقاشی «راویان كوچك» دهمین همكاری مشترك موزه صلح تهران و خانه كودك و فرهنگ حدیث است.


1398/04/05
01:15:22
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: شركت , فرهنگسرا , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲