افتتاح مجدد موزه ادب و عرفان اهر پس از ۷ سال بعلاوه تصاویر

افتتاح مجدد موزه ادب و عرفان اهر پس از ۷ سال بعلاوه تصاویر

بلك بلاگ: در مراسمی با حضور مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و تعدادی از مسئولان و مردم اهر پس از قریب به 7 سال موزه ادب و عرفان شیخ شهاب الدین اهری، افتتاح و برای بازدید عموم آزاد شد.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در مراسم بازگشایی این موزه ضمن قدردانی از زحمات كلیه مسئولان و خبرنگاران این منطقه در پیگیری مكرر مرمت و افتتاح این مجموعه تاریخی و فرهنگی شهرستان اهر اظهار داشت: امروز شاهد به ثمر رسیدن این امر و بازگشایی باردیگر این موزه در سه سالن و سرسرای بقعه شیخ شهاب الدین اهری هستیم.
مرتضی آبدار اضافه كرد: متأسفانه در اثر زلزله سال ۱۳۹۱ ارسباران این موزه كه در محل ساختمان بقعه شیخ شهاب الدین است گرفتار لطمه جدی شد كه با همكاری و همراهی دانشگاه هنر اسلامی عملیات مطالعاتی، آغاز و مرمت و بازسازی بنا توسط سازمان میراث فرهنگی آغاز شد.
وی افزود: با عنایت به حساسیت های ویژه بنای تاریخی طی گذشت چند سال از طرف اداره میراث فرهنگی بالاخره این تلاش ها به ثمر نشست و امروز شاهد افتتاح این موزه و مرمت بقعه تاریخی شیخ شهاب الدین اهری هستیم.

وی ادامه داد: امروز با افتخار می گوئیم تمام تلاش های ما برای بازسازی و مرمت این مجموعه باارزش به نحو شایسته جواب داده و بیشتر موارد مرمتی این پروژه به اتمام رسیده است و طرح های جدیدی نیز برای توسعه این مجموعه داریم كه با همراهی مردم و مسئولان می توان در آینده شاهد شاهد رونق این بنای تاریخی در منطقه باشیم.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه از تشكیل هیئت امنا برای مجموعه باغ مزار شیخ شهاب الدین اهری نیز آگاهی داد.
وی ادامه داد: امیدواریم با مشاركت مردمی در اداره بناهای تاریخی در چارچوب هیئت امنا بتوانیم زمینه مشاركت مردم را در این زمینه بیشتر از پیش افزایش دهیم.
آبدار درانتها از پیش قدمی دانشگاه علوم پزشكی در آزادسازی حریم بقعه شیخ شهاب قدردانی كرد و اظهار داشت: امیدواریم سایر ادارات و نهادها نیز در آزادسازی بموقع محل اطراف این بقعه تاریخی نهایت همكاری را انجام دهند.
گفتنی است برای مرمت و بازسازی بقعه شیخ شهاب الدین اهری و موزه ادب و عرفان بیشتر از ده میلیارد ریال هزینه شده است.


1398/03/02
19:36:24
5.0 / 5
4055
تگهای خبر: فرهنگی , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲