توسط نشر نو انجام شد؛

تجدیدچاپ عناوین راهنمای اندیشه ورزان و فلسفه داستایفسكی

تجدیدچاپ عناوین راهنمای اندیشه ورزان و فلسفه داستایفسكی

بلك بلاگ: عناوین مجموعه راهنمای اندیشه ورزان توسط نشر نو به چاپ های سوم، چهارم و پنجم رسیدند.به گزارش بلك بلاگ به نقل از مهر، عناوین مجموعه ۴ جلدی راهنمای اندیشه ورزان نوشته ریچارد پل و لیندا الدر كه بهار سال ۹۶ با ترجمه و بازنویسی مهدی خسروانی توسط نشر نو چاپ شده بود، تجدیدچاپ شده و با نسخه های چاپ های سوم، چهارم و پنجم به بازار عرضه شده اند. كتاب های این مجموعه بر طبق مفهوم ها و ابزارهای تفكر نقادانه نوشته شده اند.
«مفهوم و ابزارهای تفكر نقادانه» نخستین عنوان این مجموعه است كه اخیرا به چاپ چهارم رسیده است. این كتاب مفهوم ها و ابزارهای اصلی تفكر نقادانه را از دیدگاه ریچارد پل در بر می گیرد. این مفهوم ها و ابزارها در كتاب پیش رو، به صورت فشرده بیان می شوند. این كتاب، مبنای دیگر كتاب های مجموعه «راهنمای اندیشه ورزان» است و حاوی برداشتی از تفكر نقادانه است كه نوعی توافق عمومی بر سر آن وجود دارد. بنا بر این به كار اساتید و افراد در رابطه با تفكر انتقادی می آید. البته این كتاب، برای دانشجویان باز یك اثر تكمیلی است.
چاپ چهارم این كتاب با ۹۶ صفحه و قیمت ۱۲ هزار تومان عرضه شده است.
كتاب دوم این مجموعه، «ماهیت و كاركردهای تفكر نقادانه و خلاقانه» است این كتاب هم با چاپ چهارم در بازار نشر حضور دارد. نویسندگان در این مجلد، رابطه میان وجه خلاقانه و وجه نقادانه تفكر در آنرا بررسی نموده اند. این كتاب نشان داده است كه تفكر نقادانه و خلاقانه نیازمند یكدیگر هستند. همچنین، ذهن های بزرگ در نتیجه به كارگیری همزمان تفكر نقادانه و خلاقانه پدیده آمده اند.
چاپ چهارم این كتاب هم با ۱۱۲ صفحه و قیمت ۱۴ هزار تومان به بازار آمده است.
«مغالطه های پركاربرد» با عنوان فرعی «۴۴ ترفند كثیف برای برنده شدن در بحث ها» سومین كتاب مجموعه «راهنمای اندیشه ورزان» است كه به چاپ پنجم رسیده است. نویسندگان این كتاب در ظاهر خواسته اند استفاده از مغالطه ها را به خواننده بیاموزند اما در واقع می كوشند او را با پركاربردترین مغالطه ها كه در دنیای سیاست و تبلیغات و … مورد استفاده قرار می گیرند، آشنا كنند تا هم خودش قربانی مغالطه ها نشود و هم از به كار بردن مغالطه ها در مقابل دیگران بپرهیزد.
چاپ پنجم این كتاب با ۱۶۸ صفحه و قیمت ۲۱ هزار تومان انتشار یافته است.
«چگونه سوگیری و تبلیغات را در رسانه ها تشخیص دهیم» هم چهارمین عنوان مجموعه مذكور است كه اخیرا با چاپ سوم به بازار نشر عرضه شده است. از نظر ریچارد پل و لیندا الدر، تقریباً همه رسانه های جهان مدعی اند كه گزارش های خبری شأن را به صورت مستقل، بی طرفانه و محققانه تولید می كنند. پشت همه سوگیری ها و تبلیغات در رسانه های خبری، در همه جهان، منطق یك سان و ساده ای قرار دارد. هر جامعه و فرهنگی جهان نگری منحصر به فرد خودرا دارد. این جهان نگری بر آنچه افراد جامعه می بینند و باز بر شیوه نگاهشان به آن چیزها تأثیر می گذارد.
دموكراسی و رسانه های خبری، سوگیری و بی طرفی در رسانه های خبری، جهت دهی به گزارش ها برای طرفداری از دیدگاه های برگزیده، تشخیص سوگیری در جریان غالب رسانه ای تبلیغات و نگارش گزارش خبری، حساسیت به آگهی دهندگان، تبدیل شدن به اندیشه ورز مستقل و … همچون عناوین این كتاب هستند. كتاب مذكور تأثیر سوگیری و تبلیغات بر اندیشیدن افراد را می كاهد. این كار را هم با معكوس كردن اصولی انجام می دهد كه پوشش خبری غالب در یك جامعه برمبنای آنها انجام می شود.
چاپ سوم این كتاب هم با ۱۳۳ صفحه و قیمت ۱۷ هزار تومان عرضه شده است.
اما این ناشر به جز كتاب های مورد اشاره، اخیرا عنوان دیگری را هم تجدیدچاپ كرده و با چاپ دوم وارد بازار نشر كرده است. یكی از این كتاب ها «فلسفه داستایفسكی» از مجموعه كتاب های فلسفه وادزفور است كه این ناشر چاپ ترجمه عناوین اش را در دستور كار دارد. ۵ عنوان اول این مجموعه پاییز ۹۷ چاپ شدند كه «فلسفه داستایفسكی» نوشته سوزان لی اندرسن سومین كتاب این مجموعه بود. سوزان لی اندرسن معتقد می باشد امكان دارد جا دادن داستایفسكی در رده فیلسوفان به نظر عده زیادی، عجیب و غریب بیاید چون به استثنای «یادداشت های روزانه یك نویسنده» چیزی جز آثار داستانی ننوشته است. نویسنده كتاب پیش رو معتقد می باشد كه گرچه بیشتر فیلسوفان با استفاده از نوشتن مقاله و رساله، فلسفه ورزی كرده اند، اما این كار در داستان نویسی نه تنها امكان دارد، بلكه داستان نویسان بزرگ، بعضاً می توانند با آثار داستانی بهتر و موثرتری فلسفه ورزی كنند. اندرسن اعتقاد دارد كه فیلسوفان به دلایلی باید رمان های داستایفسكی را بخوانند. یكی از این دلیلهای این است كه او بر فیلسوفان تاثیرگذاشته است. چاپ دوم این كتاب هم با ۱۴۳ صفحه و قیمت ۱۸ هزار تومان انتشار یافته است.

5.0 از 5
1397/12/27
13:34:32
4565
تگهای خبر: اساتید , داستان , رسانه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳