رقابت سخت كن و ونیز در اسكار خارجی

رقابت سخت كن و ونیز در اسكار خارجی

بلك بلاگ: در لیست پنج نامزد نهایی شاخه بهترین غیرانگلیسی جوایز اسكار رقابت سختی میان آثار برگزیده جشنواره ی «كن» و «ونیز» به وجود آمده است.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، لیست نامزدهای نهایی نود و یكمین دوره جوایز سینمایی اسكار در شاخه های مختلف روز گذشته اعلام گردید و در شاخه مهم بهترین فیلم خارجی سرانجام «جنگ سرد» (پاول پاولیكوفسكی) از لهستان، «روما» (آلفونسو كوآرون) از مكزیك، «هرگز رو برنگردان» (فلورنس فون دونراسمارك) از آلمان، «دزدان فروشگاه»(هیروكازو كورئیدا) از ژاپن و «كفرناحوم» (نادی لبكی) از لبنان به جمع نامزدهای نهایی راه یافتند و نكته قابل توجه، انتخاب هر پنج فیلم از جشنواره كن و ونیز همچون برندگان نخل طلا و شیر طلا است كه رقابت این شاخه را بیشتر از بیش جذاب كرده است.

فیلم «دزدان فروشگاه» به كارگردانی «هیروكازو كورئیدا» كه در جشنواره كن ۲۰۱۸ موفق به كسب جایزه نخل طلای بهترین فیلم جشنواره كن شد، درباره خانواده ای است كه به اعمال بزهكارانه خُرد می پردازند و به سوژه فقر در ژاپن اشاره دارد.
سینمای ژاپن در سال های ۱۹۵۱، ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ و قبل از احداث رسمی شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی به ترتیب با فیلم های «راشامون» از «آكی را كوروساوا»، «دروازه جهنم» به كارگردانی « تینوسوكه كینوگاسا» و «سامورایی ۱: موساشی میاموتو» ساخته «هیروشی ایناگاكی» موفق به كسب جایزه افتخاری بهترین فیلم خارجی جوایز اسكار شده و در سال ۲۰۰۸ باز با فیلم «عزیمت ها» از «یوجیرو تاكیتا» جایزه اسكار خارجی را به خود اختصاص داد. این دوازدهمین باری است كه ژاپنی ها به جمع نامزدهای نهایی شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسكار راه یافته اند.
دزدان فروشگاه

1397/11/03
13:48:55
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: جایزه , جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳