تاكید بر ضرورت خدمات رسانی بیشتر به مردم در سازمان اوقاف

تاكید بر ضرورت خدمات رسانی بیشتر به مردم در سازمان اوقاف

بلك بلاگ: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش مسئولان مدیریت عملكرد، بازرسی و پاسخگویی به شكایات ادارات كل استانها بر ضرورت خدمات رسانی بیشتر به مردم در سازمان اوقاف تاكید نمود.به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در ابتدای سخنانش در این همایش اظهار داشت: قرآن از قول حضرت یوسف (ع) می فرماید كه «قالَ اجْعَلْنِی عَلی خَزائِنِ الْأَرْضِ إِنِّی حَفِیظٌ عَلِیمٌ». من فكر می كنم خزائن الارض شامل اوقاف هم می شود و ما باید این دو خصوصیت مهم را داشته باشیم تا این همه مال و ثروتی كه مردم به اعتماد متولیان به نیت خالص و خدایی وقف كرده اند یا وصیت به امور خیر و حسنات كرده اند و به دست ما سپرده اند، حفظ شود و ارتقا پیدا كند.

وی افزود: «حَفِیظٌ عَلِیمٌ»؛ یعنی هم آگاه باشیم كه داریم چه می نماییم و هم حافظ و نگهبان خوبی باشیم. تاریخچه سازمان اوقاف و امور خیریه به پیش از انقلاب بر می گردد ولی بعد از انقلاب اسلامی به صورت طبیعی به جهت تصدی حكومت توسط روحانیون معزز و امام راحل و رهبر معظم انقلاب جنبه اعتمادی مردم نسبت به ما باید بیشتر شود. مردم این امور را به ما واگذار می كنند و باید آثار این واگذاری را ببینند.

خاموشی با اشاره به اینكه در گذشته فعالیت های خوبی در سازمان اوقاف انجام شده، تصریح كرد: با این وجود بخش حقوقی سازمان باید تقویت شود تا این بخش برای دفاع از موضوعات و احكام مربوط به وقف توانایی لازم را داشته باشد.

رئیس هیات امنای سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنانش تصریح كرد: سوالی مطرح است كه ما داریم با سرمایه ای كه در اختیار سازمان اوقاف است چه می نماییم. من معتقدم كه تملك اعیانی حتی المقدور انجام نشود. اگر ذهنمان را به روز نماییم شاید بتوانیم برای این عرصه هایی كه در اختیار ماست اتفاقات خوبی رقم بزنیم.

وی اضافه كرد: اگر می خواهیم وقف در خدمت مردم قرار بگیرد پس باید بهتر به آنها خدمات رسانی نماییم. حفیظ بودن به صرفا این مفهوم نیست كه فلان موقوفه را متر نماییم بگوییم از این جا تا این جا برای ماست این كه هنر نیست.

خاموشی در ادامه سخنانش به كاركردهای وقف در زمینه رشد علم، كشاورزی مدرن و اشتغال و تولید ملی اشاره نمود و با تاكید بر ضرورت بهره گیری از كارشناسان و سنجش دانش كاركنان در سازمان اوقاف اظهار نمود: بحث بازرسی بسیار پراهمیت است. بازرسی در حین و پس از انجام كار دو چیز متفاوت می باشد كه به نظر من بازرسی در حین انجام كار بسیار موثرتر و راهگشاتر است.

وی در انتها بر ضرورت رعایت انضباط مالی در سازمان اوقاف تصریح كرد و اظهار داشت: قصد ما این است كه سازمان اوقاف در جنگ اقتصادی كه درگیر آن هستیم در حد و اندازه خود نقش موثری را ایفا كند.
1397/11/02
14:26:51
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴