دستورالعمل پایش سلامت ایثارگران ابلاغ گردید

دستورالعمل پایش سلامت ایثارگران ابلاغ گردید

بلك بلاگ: دستورالعمل پایش سلامت جامعه ایثارگران سپس تصویب در كمیته سلامت و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اجرا به مدیران كل بنیاد در استان ها ابلاغ گردید.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، یكی از وظایف محوری بنیاد شهید و امور ایثارگران نمایش خدمات سلامت ویژه به جامعه ارجمند ایثارگری است كه در همین راستا معاونت بهداشت و درمان بنیاد بعنوان متولی برنامه ریزی و تعیین اولویت های خدمات بهداشتی، درمانی، توان بخشی و بازتوانی همه آن عزیزان شامل والدین، همسران و فرزندان معظم شهیدان، جانبازان، ایثارگران و افراد تحت تكفل آنان و با عنایت به شرایط عمومی و اختصاصی آنان دستورالعمل «برنامه پایش سلامت» را به روزرسانی، تدوین و نمایش كرده است.
گروه هدف پایش سلامت شامل جانبازان گروه های تخصصی جانبازی و همسران آنان، افراد گروه هدف بنیاد با سن 60 سال و بیشتر و افراد گروه هدف بنیاد زیر 60 سال كه به تشخیص معاونت بهداشت و درمان استان به سبب بیماری شرایط خاص داشته و نیازمند پیگیری درمانی و توان بخشی باشند، میگردد.
بر اساس آمار گروه هدف و همین طور اسامی اعلام شده از جانب ادارات كل تخصصی معاونت بهداشت و درمان و شیوه نامه اجرایی با بیمه مكمل افراد تحت پوشش، ویزیت سرپایی و ویزیت در منزل مشخص می شوند.
بر طبق این دستورالعمل افراد با انجام اقدامات پاراكلینیك و معاینات در یكی از 2 گروه بیمار یا سالم قرار می گیرند و افراد سالم در برنامه های آموزشی و پیشگیری وارد خواهند شد.
افراد بیمار برمبنای شرایط بیماری توسط پزشك سلامت تحت درمان قرار گرفته و یا جهت درمان تخصصی به پزشكان متخصص طرف قرارداد بیمه مكمل و یا كلینیك های چند تخصصی ارجاع داده می شوند.
مطابق این دستورالعمل كلینیك های چند تخصصی برمبنای هر گروه شامل «كلینیك چند تخصصی سالمندی»، «كلینیك چند تخصصی جانبازان گروه های خاص»، «كلینیك چند تخصصی مصدومین شیمیایی»، «كلینیك چند تخصصی جانبازان اعصاب و روان» و «كلینیك چند تخصصی جانبازان با ضایعه لطمه نخاعی» است.
همین طور با عنایت به ضرورت تكریم گروه هدف و نمایش خدمات بهینه و همین طور بالا بردن نسبت اثربخشی خدمات در مقابل هزینه لازم است افراد گروه هدف بنیاد كه به دلایل جسمی و یا روان پزشكی نیاز به نمایش خدمات ویزیت به صورت فعالانه در منزل را دارند برمبنای شیوه نامه در منزل ویزیت می شوند و در صورت ضرورت جهت دریافت خدمات پاراكلینیك و درمانی ارجاع می شوند.
گروه های تحت پوشش برنامه ویزیت در منزل شامل تمام افراد گروه هدف كه برمبنای تعریف سازمان جهانی بهداشت به یكی از انواع بیماری های زمین گیر مبتلا شده اند، جانبازان با 70 درصد از كارافتادگی، افرادی كه برمبنای تصویب كمیسیون پزشكی نیاز به مراقب دو شیفت و بالاتر دارند میگردد.
تمام هزینه های این برنامه باز به جز تجهیزات پزشكی و توان بخشی كه تحت پوشش بیمه تكمیلی نیست از راه بیمه تكمیلی قابل پرداخت خواهد بود.1397/10/18
14:13:50
5.0 / 5
3613
تگهای خبر: برنامه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵