سومین جشنواره صنایع دستی فجر فراخوان داد

سومین جشنواره صنایع دستی فجر فراخوان داد

بلك بلاگ: فراخوان سومین جشنواره فجر هنرهای سنتی و صنایع دستی بعنوان جوان ترین جشنواره فجر اعلام گردید.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، برمبنای فراخوان اعلام شده، هنرمندان صنایع دستی تا ۲۵ دی ماه فرصت دارند، آثار خودرا جهت شركت در این جشنواره ارسال نمایند.
آثار ارسالی به این جشنواره باید مبتنی بر شیوه های تولید صنایع دستی خلق شده باشد و مهم ترین شاخص انتخاب آثار وجوه متمایز صنایع دستی از لحاظ طراحی، كیفیت اجرا، اصالت برند و هویت و كاربرد خلاقانه است و هر هنرمند مجاز به ارسال پنج اثر از جدیدترین محصولات هنری است.
آثار ارسالی نباید در جشنواره های پیشین به نمایش در آمده باشد. همین طور آثار باید دارای شناسنامه (نام اثر، معرفی تكنیك، مواد مورد استفاده، نام سازنده اثر) باشند.
متقاضیان باید تصویر آثار خودرا به همراه اطلاعات اثر شامل نام اثر، تكنیك، نام سازنده اثر، شهر و شماره تلفن ثابت و همراه، نشانی دقیق پستی تا تاریخ اعلام شده به آدرس [email protected] ارسال نمایند.
آثار در دو مرحله صورت انتخاب می شود، در مرحله اول تصاویر توسط شورای هنری بررسی شده و در مرحله دوم اصل آثار به انتخاب داوران، به نمایشگاه راه خواهد یافت. پذیرفته شدن آثار در مرحله اول به معنای راه یابی به نمایشگاه نبوده و آثار نهایی در مرحله دوم توسط هیئت داوران انتخاب خواهند شد.
نتایح اولیه اول بهمن ماه اعلام خواهد شد و در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ضمن اعلام نتایج نهایی مراسم تقدیر از برگزیدگان باز برگزار می شود. همین طور به ۶ هنرمند برگزیده نشان سرو زرین ویژه جشنواره فجر صنایع دستی به همراه جایزه غیر نقدی و به ۶ هنرمند دیگر دیپلم افتخار اعطا خواهد شد.
همین طور متقاضیان برای كسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس تقاطع خیابان آزادی و بزرگراه یادگار امام، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونت صنایع دستی، دفتر توسعه و ترویج بازگشت كنند و یا با شماره ۶۱۰۶۳۴۱۹ تماس بگیرند.
نمایش آخرین دستاوردهای صنایع دستی و هنرهای سنتی، آشنایی با هنرمندان جوان و كشف استعدادهای نو در عرصه صنایع دستی و احداث بستری برای مواجهه بی واسطه مخاطبان با آثار صنایع دستی و ارتباط با هنرمندان از مهمترین اهداف این جشنواره است. آثار پذیرفته شده در خانه هنرمندان به نمایش گذاشته می شوند.1397/10/02
20:12:43
5.0 / 5
4633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳