سریال محرم ۹۸ در آخرین مراحل نگارش

سریال محرم ۹۸ در آخرین مراحل نگارش

بلك بلاگ: سریال «ماه و غزل» به تهیه كنندگی محسن علی اكبری كه نگارش فیلمنامه آن به اختتام رسیده، برای محرم سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از سیما فیلم، نگارش ۹ قسمت از مجموعه تلویزیونی «ماه وغزل» به تهیه كنندگی محسن علی اكبری اختتام یافته است. این مجموعه ۱۰ قسمتی كه فیلمنامه آن توسط سیدسعید رحمانی نوشته شده، مقرر است محرم ۹۸ روانه آنتن شود.

سریال «ماه و غزل» با روایتی تاریخی و مذهبی به مقطع زمانی دو سال پس از واقعه عاشورا و قبل از قیام مختار می پردازد؛ دورانی كه گفته میگردد بیشترین جنایات بنی امیه در آن تاریخ رخ داده است. در همین راستا در این سریال «قیام حره» كه یكی از مهترین اتفاقات این مقطع زمانی شمرده می شود، بستر اصلی قصه این سریال عنوان شده است.

این مجموعه كه احتمال تغییر نام آن باز وجود دارد، یك پروژه سطح الف است و برای نگارش فیلمنامه آن چندین ماه كار تحقیقاتی از منابع شیعی و سنی صورت گرفته شده است. نویسنده در نگارش «ماه و غزل» تلاش نموده بر اشتراكات تاكید ویژه داشته باشد.

این پروژه تلویزیونی سپس بازنویسی فیلمنامه و برآورد تولید، مقرر است اواخر سال جاری وارد مرحله پیش تولید شود و درصورت پیشرفتن برنامه ریزی ها اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت سال آینده تصویربرداری آن باز آغاز شود.

همچنین مجموعه تلویزیونی «الف دزفول» به كارگردانی اشرفی زاده و تهیه كنندگی محسن علی اكبری از دیگر سفارشات مركز سیما فیلم است كه در ۴۰ قسمت توسط مرجان اشرفی زاده در دست نگارش قرار دارد.

مقاومت مردم دزفول از سال ۵۹ تا ۶۸ خط روایی مجموعه تلویزیونی «الف دزفول» است.

سریال «الف دزفول» سپس تصویربرداری «ماه و غزل» وارد مرحله پیش تولید میگردد.
1397/09/23
17:27:14
5.0 / 5
4216
تگهای خبر: برنامه , فیلم , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱