فراخوان سراسری هفتمین جشنواره ملی

فراخوان سراسری هفتمین جشنواره ملی

به گزارش بلك بلاگ فراخوان هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش از جانب معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر منتشر گردید.به گزارش بلك بلاگ به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، جشنواره ملی نقش تن پوش كه هفتمین دوره خویش را پیش رو دارد، طی سال های گذشته با استقبال گسترده دانشجویان، هنرمندان و استادان طراحی و مد و لباس، دیگر رشته های مرتبط قرار گرفته و در دوره جدید هم با نگاهی متفاوت از سال های گذشته آماده برگزاری است.
هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش شامل دو بخش اصلی در قالب مسابقه و برنامه های بخش جانبی است.
محورهای بخش اصلی شامل فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی (مظاهر و مولفه های فرهنگ و تمدن ایرانی شامل مكان های تاریخی و گردشگری، اعیاد ملی و مذهبی همچون نوروز و یلدا، دانشمندان، مشاهیر واساطیر ایرانی، صنایع دستی ایران، دستاوردها و فعالیت های علمی، فناوری و صنعتی كشور است. بخش آزاد از دیگر بخش های هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش است.
الهام زایجانی دبیر هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش در این رابطه می گوید: جشنواره نقش تن پوش، تلاشی برای الگوسازی و ترویج نقش های ایرانی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه و ترغیب هنرمندان جوان به خلق تصاویر زیبا بر روی تن پوش یا همان تی شرت ساده است.
او افزود: جهاد دانشگاهی واحد هنر در قالب دبیرخانه دائمی جشنواره «نقش تن پوش»، تلاش می كند با برجسته سازی این موضوع، طرح ها و نمادهای متناسب با فرهنگ ایرانی را جایگزین «طرح های غیربومی» كند.
از مهم ترین اهداف این جشنواره می توان به كمك به انتقال مفاهیم و مؤلفه های فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی با استفاده از تن پوش، بسترسازی جهت حضور فعال هنرمندان و طراحان خلاق در عرصه مد و لباس كشور، رشد خلاقیت و استعدادهای هنری جوانان و شناسایی افراد مستعد و معرفی ایشان به مراكز تولیدی و صنعتی، كمك به تجاری سازی و تولید طرح های منتخب تن پوش اشاره نمود.
محورهای بخش جانبی این جشنواره شامل برگزاری ورك شاپ همسو با محورهای بخش اصلی جشنواره، برگزاری نمایشگاه آثار طراحان و هنرمندان خلاق در زمینه طراحی تن پوش، بازدید از مراكز تاریخی، گردشگری و صنعتی است.
مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش، ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۷ اعلام شده و آئین اختتامیه و اهدای جوایز، ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.
علاقه مندان می توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر به سایت جهاد دانشگاهی هنر به نشانی www.jdart.ir رجوع كنند.

 

1397/08/05
13:58:06
5.0 / 5
4515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴