ورزش ومردم تا ۳۵۰ سال دیگر می تواند پخش شود!

ورزش ومردم تا ۳۵۰ سال دیگر می تواند پخش شود!

بلك بلاگ: بهرام شفیع معتقد بود كه تا سه، چهار سال اول مردم فقط ظاهر یك فرد را بعنوان مجری می بینند و پس از آن باطن او مشخص خواهد شد و زمانی كه مجری باطن خوبی داشته باشد، از آن لحظه كه معروف شود به محبوبیت هم خواهد رسید.به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، «ورزش و مردم» ظهر امروز بعد از ۳۰ سال در غیاب بهرام شفیع روی آنتن رفت. این برنامه مروری داشت بر مصاحبه هایی كه مجری فقید ورزش و مردم در تلویزیون انجام داده بود و همینطور صحبت های همكاران و خانواده اش درباره شخصیت فردی و حرفه ای او، بخش دیگری از این برنامه بود.
بهرام شفیع كه چندی قبل در برنامه «تا جمعه» با اجرای سعید شیخ زاده حاضر شده بود، درباره «ورزش و مردم» چنین گفته بود، در سال ۵۸ گروه ورزش بوجود آمد و برنامه «ورزش و مردم» اسفند ماه سال ۵۸ زمان آقای متقی كه مدیر گروه ورزش بود، شكل گرفت.
او درباره خصوصیت گزارشگران و مجریان جوان اظهار كرده بود: كسی كه می خواهد كار گزارشگری، اجرا و تهیه كنندگی انجام دهد باید درس این كار را بخواند و آزمون هایی را پشت سر بگذارد. اگر فردی درس بخواند و كار خویش را جدی انجام دهد، باقی خواهند ماند. در سال ۵۹، ۵۸ بود كه آزمون سازمان صدا و سیما برگزار گردید و نزدیك به ۱۰ الی ۱۵ هزار نفر در این آزمون شركت كردیم و از میان آنها ۵۰۰ ــ ۶۰۰ نفر انتخاب شدیم. در آن زمان ۲۲ ساله بودم و از این كه برنده ها اعلام شوند، ناامید بودم تا این كه روزی روزنامه جمهوری اسلامی را دیدم كه نام اسامی برندگان را اعلام نموده بود و من هم جزو آنها بودم.
این مجری باسابقه در زمان حیاتش چنین اظهار داشته بود: من در صداوسیما از صفر شروع كردم و نخستین اجرای خویش را نزدیك به فتح خرمشهر انجام دادم. من و قاسم افشار انتخاب شدیم كه من به سمت ورزش رفتم. حتی نخستین روزی كه پخش زنده داشتیم یادم می آید كه نمی دانستم به كجای دوربین باید نگاه كنم. به خدا توكل كردم و فهمیدم كه نباید هیچ وقت ترسید و موفقیت در پس ترس قرار دارد.
او ادامه داده بود: من از بچگی فوتبال بازی می كردم و هنگام بازی، گزارشگری هم انجام می دادم و دوست داشتم مثل آقای بهمنش گزارشگر خوبی شوم، اما هیچگاه به آن مقام نرسیدم. من اصلاحات مخصوص خویش را دارم مثل "می رویم كه داشته باشیم".
زنده یاد شفیع در ادامه مصاحبه خود، در پاسخ به پرسشی درباره ادامه پیدا كردن برنامه "ورزش و مردم" اظهار كرده بود: تا ۳۵۰ سال دیگر این برنامه می تواند ادامه داشته باشد؛ چرا نباشد؟!
مجری برنامه «ورزش و مردم» گفته بود، من هر چه كه دارم از سازمان صدا و سیما دارم و واقعا سازمان را دوست دارم. اكنون كسانی كه در حال اجرا و گزارشگری هستند از برنامه "ورزش و مردم" شروع كرده اند. برای مثال عادل فردوسی پور، پیمان یوسفی، جواد خیابانی، مزدك میرزایی، كار خویش را از این برنامه شروع كردند و به اوج رسیدند.
شفیع بیان كرده بود: من در گذشته نصیحتی را به رضا رشیدپور كردم و گفتم كه تا سه، چهار سال اول مردم فقط ظاهر تو را بعنوان مجری می بینند و پس از آن باطن تو مشخص خواهد شد و زمانی كه باطن خوبی داشته باشی از آن لحظه كه معروف شوی به محبوبیت هم خواهی رسید.
وی در گفت وگوی دیگری كه با تلویزیون انجام داده بود، اظهار كرده بود: به دفعات اشتباه كرده ام و عذرخواهی هم كرده ام. حتی اگر دقت كرده باشید در ابتدای اجرای خود هم می گویم اگر اشتباه بیان می كنم اصلاح كنید.
او درباره چهره های جوانی كه بعنوان گزارشگر و مجری به روی كار می آیند، اظهار داشته بود: چهره های جوانی را می بینم كه وارد سازمان می شوند و وقتی می خواهیم از آنها بهره ببریم به شبكه دیگری می روند. من معتقدم جوانان وارد كار شوند و من هم بعنوان مشاور و تهیه كننده در كنار "ورزش و مردم" می توانم ادامه دهم.
در ادامه این برنامه كه از شبكه یك سیما نشان داده شد، مراسم تشییع پیكر مرحوم بهرام شفیع هم به روی آنتن رفت و گفت وگوهای اختصاصی كه با استفاده از این شبكه با بعضی از چهره ها انجام شد هم از دیگر بخش های این برنامه بود.
عبدالعلی علی عسكری، رییس سازمان صدا و سیما درباره زنده یاد شفیع، اظهار نمود: او یك انسان مومن، آشنا به كار، شخصیتی دوست داشتنی و مهربان بود. وی در تلویزیون یك شخصیت محبوب و چهره ماندگار شد. مردم و ورزش دوستان او را می شناختند و به او علاقمند بودند. حضور مردم در مراسم تشییع پیكر او هم این مساله را نشان داده است. به نظرم بهتر است كه ایشان یك الگو باشد به علت این كه مجری متخصص، كاربلد، مومن و انقلابی و به ملت ایران فادار بود.
سید حسن خمینی، نوه امام(ره) هم درباره مرحوم شفیع، بیان كرد: بهرام شفیع را از سال های دهه ۶۰ می شناسیم. از آن دوره كه «ورزش و مردم» اجرا می شد و ایشان صداقت و گرمی بسیار خوبی با مردم داشت. همینطور با مردم ارتباط صمیمانه ای برقرار می كرد. «ورزش ومردم» یك برنامه موفق بود كه تزلزل در آن تولید نشد. شفیع زندگی خوب و سالمی داشت و مسیر پرمعنایی را طی كرد. امیدوارم كه جوانان بتوانند جای خالی ایشان را در سازمان صدا و سیما پر كنند. روحش شاد و از خداوند صبر و آرامش برای خانواده اش می خواهم.
عادل فردوسی پور هم در همین راستا، اظهار داشت: بهرام شفیع برنامه "ورزش و مردم" را در جهت مردم تولید كرد و مردم داری ایشان او را متمایز می كرد. شفیع خوش قلب بود. بد كسی را نمی خواست و به همه كسانی كه اخیرا وارد سازمان صدا و سیما می شدند، كمك می كرد. ایشان همیشه به من لطف داشتند و پسر ایشان، اقبال شفیع در كنار من بزرگ شد. چند روز پیش برای تبریك تولدم با من تماس گرفتند و پس از چند روز هم فوت كردند.
داوود عابدی، خبرنگار و مجری ورزشی هم درباره مرحوم شفیع، اظهار داشت: ما این گونه افراد را كم داریم و راحتی در اجرا را او به یادگار گذاشت. به نظرم بهرام خان شفیع صاحب سبك در اجرا و گزارشگری بود.
هرمز شجاعی مهر هم با بیان این كه بهرام شفیع در قلب و ذهن مردم خواهد بود، اظهار داشت: او عاشق كارش بود، چون عاشق مردم بود، می خواست كاری كه مردم دوست دارند را انجام دهد. ازاین رو فردی كه عاشق باشد و عاشقانه كارش را انجام دهد از یادها نخواهد رفت. برای همین مردم از رفتن او متاثر شدند.
پرویز مظلومی هم در همین راستا، اظهار نمود: آقای شفیع بسیار متعهد بود و بدون حاشیه برنامه مردمی "ورزش و مردم" را اجرا كرد. وی در همه رشته های ورزشی تلاش می كرد، حضور داشته باشد. مرد بزرگی بود و زبانمان از رفتن ایشان قاصر است.
بهزاد كاویانی، مجری ورزشی نیز، اظهار نمود: طبیعی است كه كسانی كه می خواستند شغل ورزشی داشته باشند، بهرام شفیع را الگو قرار می دادند. ما با این برنامه بزرگ شدیم و حتی شاگردی ایشان را كرده ایم.
همسر مرحوم شفیع هم در انتها مراسم ضمن تشكر از همه كسانی كه در این مراسم بودند، اظهار نمود: بهرام شفیع مهربان و فاضل بود و به فكر همه بود. همیشه احساس نزدیكی با اطرافیان داشت و مهربانی را هم به دیگران سرایت می داد.
مراسم ترحیم زنده یاد بهرام شفیع امروز (۲۰ مهرماه) از ساعت ۱۵: ۰۰ تا ۱۶: ۳۰ در مسجد بلال صداوسیما برگزار گردید.
بهرام شفیع - مجری با سابقه تلویزیون و رییس فدراسیون هاكی - روز سه شنبه در سن ۶۲ سالگی و در بیمارستان بهمن تهران بر اثر سكته قلبی درگذشت.1397/07/20
22:59:23
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: برنامه , روزنامه , شركت , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲