جشنواره گردشگری غذای ایرانی برگزار می گردد

جشنواره گردشگری غذای ایرانی برگزار می گردد

بلك بلاگ: سرپرست معاونت گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی در نمایشگاه بین المللی مشهد اطلاع داد.


به گزارش بلك بلاگ به نقل از ایسنا، یوسف بیدخوری با بیان این خبر اضافه كرد: این جشنواره از ۱۱ تا ۱۵ شهریور ماه امسال همزمان با نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
بیدخوری بیان كرد: گسترش مراكز عرضه غذاهای محلی در شهرها بعنوان یكی از شاخص های شهر توریستی و پشتیبانی از فرهنگ غذای ایرانی بعنوان ایرانی ترین كالاها از رویكردهای جشنواره گردشگری غذا و هنرآشپزی ایرانی است.
بیدخوری اضافه كرد: این جشنواره، مراسمی مردمی برای نمایش و معرفی غذاهای بومی، محصولات غذایی، سوغات محلی، معرفی برندهای مطرح غذایی و صنایع وابسته، انتخاب برترین استعدادهای آشپزی، انجام بحث های علمی و تخصصی در مبحث غذا و پذیرایی است.
سرپرست معاونت گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره اهداف این جشنواره اظهار نمود: برندسازی غذاهای ایرانی در صنعت گردشگری، استعداد یابی حداقل ۱۰۰ آشپز برتر در سطح استان و پیوند با هتل و مراكز پذیرائی، تولید شور و نشاط در خانواده ها و تحرك اجتماعی، كمك به افزایش ضریب اشغال هتل ها در جریان سفرهایی كه به استان انجام می گیرد، توجه به غذاهای سنتی بعنوان سوغات محلی، ملی و بین المللی و تجاری سازی آن ها، تنوع بخشی به جاذبه های گردشگری كشور با تاكید بر تنوع غذایی و ذائقه‌ی گردشگران داخلی و بین المللی، بسترسازی جهت استفاده از غذاهای محلی ایرانی در بسته های سفر داخلی و خارجی همچون اهداف دیگر این جشنواره است.5.0 از 5
1397/05/05
13:44:56
4408
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵