میرزاده خبر داد؛

آثار برگزیده جشنواره شعر کودک و نوجوان رضوی منتشر می شوند

آثار برگزیده جشنواره شعر کودک و نوجوان رضوی منتشر می شوند

بلک بلاگ: دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی از چاپ آثار برگزیده جشنواره های پیشین این جشنواره آگاهی داد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، سیداحمد میرزاده دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی با اشاره به دوره های گذشته این رویداد اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده جشنواره های قبلی آثار ارسالی متمرکز بر موضوع زیارت هستند و به حس و حال در این فضا پرداخته شده است.
وی اضافه کرد: موضوع امام شناسی و شناخت معرفت های امام رضا (ع) در شعر کودک و نوجوان کمرنگ تر دیده شده و شاعران این حوزه به موضوع ذکر شده بیشتر خواهند پرداخت.
دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی اظهار داشت: در جشنواره امسال شعر کودک و نوجوان رضوی تلاش بر بیشتر کردن طیف مخاطبان بوده و در همین راستا بخش خردسال نیز به جشنواره اضافه شده است.
میرزاده با اشاره به اهمیت جایگاه پیشکسوتان در عرصه شعر کودک و نوجوان اظهار داشت: در دوره های گذشته نگاه کمرنگ تری نسبت به پیشکسوتان این بخش داشتیم اما امسال با برنامه ریزی های انجام شده تلاش شده در هر شهر از یک پیشکسوت در این زمینه تقدیر نماییم.
وی افزود: در جشنواره پانزدهم شعر کودک و نوجوان رضوی نشست های تخصصی در شهرهای مختلفی همچون قم، شیراز و همدان را تدارک دیدیم که در حاشیه آن از پیشکسوتان این شهرها نیز تقدیر خواهد شد.
دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی اظهار داشت: به آثار شعر رضوی توجه ویژه ای شده و همین طور آثار برگزیده قبلی نیز بصورت کتاب چاپ خواهد شد.
میرزاده اظهار داشت: در نشست هایی که برای شهرهای مختلف پیش بینی شده برنامه نقد و بررسی کتاب های تخصصی این حوزه نیز خواهیم پرداخت.


منبع:

1403/01/10
15:04:32
0.0 / 5
88
تگهای خبر: برنامه , جشنواره , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵