مصطفی یوسف اللداوی مطرح كرد؛

زوال اسرائیل مثل فیلم و سریال های تخیلی نیست حقیقت است

زوال اسرائیل مثل فیلم و سریال های تخیلی نیست حقیقت است

به گزارش بلک بلاگ، یک پژوهشگر فلسطینی اظهار داشت: برخی فکر می کنند که ما در خیال و رؤیا هستیم و مثل فیلم و سریال ها تخیل می نماییم. اما حقیقت اینست که الان خود اسرائیلی ها هم معتقدند که رژیم آنها رو به زوال است.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، مصطفی یوسف اللداوی نویسنده و پژوهشگر فلسطینی که سابقه زندانی شدن توسط صهیونیست ها را دارد، با حضور در برنامه «ساعت به وقت قدس» سیمای جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: من یکی از صدها هزار فلسطینی هستم که گرفتار زندان های اسرائیل شده اند. مشهور است که یک میلیون فلسطینی در طول تاریخ نزاع وارد زندان های اسرائیل شده اند، من یکی از آنها هستم. ۹ بار بازداشت شدم و دفعه آخر مرا از فلسطین تبعید کردند. صهیونیست ها چند روز قبل ویدئویی منتشر نمودند که تبعید من و سه نفر دیگر از برادران اسیر را به مقصد جنوب لبنان نشان داده است.
وی اضافه کرد: بازداشت شدن در اسرائیل موضوعی عادی است. آنها بازداشت های مداوم را متوقف نکرده اند و از این روش برای تضعیف مقاومت استفاده می نمایند. اما فکر نمی کنم ترساندن و ظلم و قلع و قمع ملت ما بتواند مقاومت را خاموش کند همین هم اکنون حدود ۷۵۰۰ نفر در زندان های رژیم اسرائیل در رنج هستند.
اللداوی در واکنش به تصویری که از وی در برنامه نمایش داده شد، اظهار داشت: این تصویر من در جنوب لبنان است، زمانیکه از بالگرد نظامی اسرائیلی در منطقه زمریه پیاده شدیم. کنار من عماد العالمی است که بعدتر در فلسطین به شهادت رسید. ما را از بالگرد نظامی اسرائیلی پیاده کردند و تحویل مزدوران انتوان لحد دادند و ما را به سمت منطقه آزاد شده جنوب لبنان منتقل کردند. تابستان ۱۹۹۱ میلادی بود. این هم تصویر فضل الزهار برادر دکتر محمود الزهار از فرماندهان بزرگ جنبش حماس است. این هم من هستم در خودروی نیروهای لحد، به سمت منطقه آزاد شده جنوب لبنان در حرکتیم و این تصویر تظاهرات صهیونیست ها است که ضد تبعید ما تجمع کرده بودند.
این نویسنده که سابقه تألیفات بسیاری در رابطه با فلسطین را دارد، در پاسخ به این که تا چه اندازه زوال و نابودی اسرائیل واقعی به نظر می آید، اظهار داشت: زمانیکه ما می گوئیم اسرائیل رو به زوال و نابودی است و شهرک نشینان در فلسطین ماندنی نیستند و ما به سرزمینمان باز می گردیم، برخی فکر می کنند که ما در خیال و رؤیا هستیم و مثل فیلم و سریال ها تخیل می نماییم. اما حقیقت اینست که الان خود اسرائیلی ها هم معتقدند که رژیم آنها رو به زوال است.
وی اضافه کرد: نتانیاهو می گوید: می ترسم که حکومتمان به ۸۰ سال نرسد، همانطور که دولت باستانی حشمونیان در ۸۰ سالگی فروپاشید. حکومت های قدیمی اسرائیلی حدود ۳۰۰۰ سال قبل بیشتر از ۸۰ سال دوام نداشتند. اسرائیلی ها خودشان می گویند که امکان دارد ما در این سرزمین پس از مرگمان دفن نشویم و فرزندان ما در فلسطین زندگی نکنند. آنها و بخصوص قشر مذهبی شان می دانند که حکومتشان رو به نابودی است.
یوسف اللداوی افزود: اسرائیلی هایی که مسلح به پیشرفته ترین سلاح ها هستند و قدرت اتمی دارند و فکر می کردند که شکست ناپذیرند حالا با خودشان فکر می کنند که کسی نیست از آنها حمایت کند. اما فلسطینی ها یقین دارند که طرف حق هستند و سرزمین فلسطین متعلق به آنهاست. ما دیدگاه واقع گرایانه و باور کامل داریم که فلسطین را آزاد خواهیم کرد و به آنجا باز می گردیم. این همان چیزی است که اسرائیلی ها از آن می هراسند.
این پژوهشگر اظهار داشت: اگر شما رسانه های صهیونیستی را رصد کنید، می بینید که با شخصیت هایی مصاحبه می کنند که طرز فکر فلسطینی ها را تحلیل کنند که چطور می شود فلسطینی های فقیر و گرسنه با دست خالی و تحت محاصره به پیروزی و بازگشت می اندیشند و چگونه است که صهیونیست های مسلح و دارای جنگنده و صاحب زراد خانه های اتمی هراسان هستند! صهیونیست ها نگرانند چون فلسطینی ها با نداشتن سلاح کنار آمده اند و با قدرت اراده و عقیده متمایز شده اند.
وی در انتها اظهار داشت: دشمن صهیونیستی قدرت تسلیحاتی دارد اما ایمانش ضعیف است و روحیه آنها شکننده و نا امیدند. از شما برای دعوتتان ممنونم. من جهت شرکت در همایش شهید محمد الدره به اینجا آمدم و از شما تشکر می کنم و اعتقاد کامل دارم که همه ما انشاالله در فلسطین گرد هم می آییم و با هم در مسجدالاقصی نماز می خوانیم.


منبع:

1402/08/26
19:54:50
0.0 / 5
120
تگهای خبر: برنامه , رسانه , رمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳