همزمان با هفته كتاب انجام می شود؛

ویژه برنامه اهدای کتاب در فرهنگسرای عطار

ویژه برنامه اهدای کتاب در فرهنگسرای عطار

بلک بلاگ: همزمان با فرا رسیدن سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ویژه برنامه اهدای کتاب توسط فرهنگسرای عطار نیشابوری انجام می شود.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، همزمان با فرا رسیدن سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ویژه برنامه اهدای کتاب برای ترویج و تبلیغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسط فرهنگسرای عطار نیشابوری انجام می شود.
خدیجه مهدی پور مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۰ و رییس فرهنگسرای عطار نیشابوری اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران فرهنگسرای عطار نیشابوری با مشارکت و همکاری کتابخانه های تحت پوشش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای چندمین سال متوالی در نظر دارد با شعار «آینده خواندنی است» کتابخانه های مناطق محروم و کم برخوردار حومه شهر تهران را با مشارکت کودکان و نوجوانان شهر تهران در ویژه برنامه کتابخانتو بساز تجهیز کند.
وی اضافه کرد: خیلی از کودکان و نوجوانان اهل مطالعه در طول سال تلاش می کنند با مراجعه به کتابخانه های شهر تهران، کتاب های بدون استفاده یا خوانده شده خودرا به دست کودکان و نوجوانان دیگر برسانند که از این نعمت محروم اما درعین حال مشتاق خواندن هستند. در همین راستا خیلی از همین کودکان و نوجوانان مشتاق کتابخوانی، کتاب های خوانده شده و بدون استفاده و سالم خودرا اهدا می کنند، سپس این کتاب های ارزشمند، دسته بندی شده و به کتابخانه های مناطق محروم حومه شهر تهران اهدا تا کتابخانه های این مناطق تجهیز شود.
رئیس فرهنگسرای عطار نیشابوری اظهار داشت: کودکان و نوجوانان تهرانی می توانند به دو شیوه در این نذر فرهنگی شرکت نمایند. اول این که به کتابخانه فرهنگسراهای مستقر در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران مراجعه و اهدای کتاب شود دوم این که دوم این که دوستداران کتاب مانند ناشرین، فرهیختگان، نویسندگان و … در صورت اهدای تعداد بالای کتاب می توانند نام و نام خانوادگی، تعداد کتاب های اهدایی و نشانی خودرا به شماره ۵۵۷۱۸۱۴۳ اطلاع تا همکاران کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با معرفی نامه جهت دریافت کتاب ها مراجعه کنند.
مهدی پور در آخر اظهار داشت: از همه دوستداران مخاطبین کتاب های کودک و نوجوان دعوت می شود از ۲۴ تا ۱۵ آذر با اهدای کتاب های مازاد خود در این امر خداپسندانه شرکت کرده و سفیر فرهنگ و دانایی در شهر تهران باشند.
علاقمندان جهت شرکت در این نذر فرهنگی می توانند به فرهنگسرای عطار نیشابوری واقع در میدان بریانک، خیابان شهید دعوتی، خیابان امیرقلی مراجعه کنند.


منبع:

1402/08/24
15:40:32
0.0 / 5
116
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲