سردار كارگر:

شهیدان رجایی و باهنر خادم ملت بودند

شهیدان رجایی و باهنر خادم ملت بودند

به گزارش بلک بلاگ، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار داشت: متاسفانه کمتر به شهیدان رجایی و باهنر پرداخته شده است که باید در رسانه ها شامل سینما، تلویزیون و مطبوعات و همینطور در مدارس و دانشگاه ها زندگی این شهیدان والامقام برای مردم بخصوص جوانان و نسل جدید تبیین شود.به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور که بامداد امروز (پنج شنبه) با حضور تعدادی از اعضای این شورا در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت بیان نمود: امیدواریم خادمین ملت در دولت با پیروی از امامین انقلاب اسلامی و صراط نورانی شهیدان والامقام باهنر و رجایی و دیگر شهیدان دولت بتوانند در خدمت به مردم عزیزمان بیشتر از پیش موفق باشند.

سردار کارگر در ادامه به سالگرد آزادسازی حصر پاوه اشاره نمود و با اشاره به اینکه آزادسازی حصر پاوه یکی از کارهای بسیار بزرگ و اثرگذار در دوارن دفاع مقدس بود، اظهار داشت: ضدانقلاب در آن زمان که به مناطق کردنشین کردستان و چند شهر در کرمانشاه و آذربایجان غربی هجوم آوردند، نخستین شکست خویش را متحمل شدند که این پیروزی غرورآفرین با فرمان مدبرانه امام راحل حاصل شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان چمران، فلاحی و دیگر شهدا و رزمندگان غیور عملیات آزادسازی حصر پاوه اضافه کرد: خدا را شاکریم که از آن مقطع تا به امروز شهر پاوه یکی از امن ترین مناطق کردنشین بوده و هست.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در این خصوص از «ملا قادر قادری» امام جمعه فعلی پاوه و نقش اثرگذار وی در شکست حصر پاوه یاد کرد و اظهار داشت: ملا قادر قادری از ابتدا پای انقلاب و ارزش های دفاع مقدس ایستاده و مورد عنایت امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) است. امروز باید کتاب آقای ملا قادر قادری در مورد رخدادها و حوادث آن دوران تهیه و در اختیار همگان قرار گیرد. در شب خاطره ای که برگزار شده بود نیز، آقای ملا قادر قادری کتاب خویش را به رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) هدیه داد که مورد تفقد معظم له قرار گرفت.

سردار کارگر همینطور در ادامه با گرامی داشت سالگرد بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و با اشاره به اینکه همه ما قدردان مجاهدت و صبوری آزادگان عزیز هستیم، اظهار داشت: آزادگان با توسل به حضرت زینب کبری (س) در دوران اسارت هم حماسه آفرینی کردند. آزادگان عزیزمان در دوران اسارت با تحمل سختی ها دفاع مقدس دیگری را رقم زدند.

وی افزود: متاسفانه هنوز نتوانسته ایم مجاهدت آزادگان عزیز در دوران اسارت را نشان دهیم؛ البته کتاب «پایی که جا ماند» نوشته «سید ناصر حسینی» گوشه ای از سختی ها و مشکلات این عزیزان در دوران اسارت را بیان کرده است.

سردار کارگر در ادامه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و با اشاره به اینکه این شهیدان والامقام برای تمام مسؤلان باید الگو باشند، اظهار داشت: شهید رجایی در مدت کمی که در وزارت آموزش و پرورش و ریاست جمهوری خدمت کرد بسیار ساده زیست و به معنای واقعی خادم ملت بود.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در ادامه با اشاره به اینکه شهید باهنر هم به معنای واقعی یک دانشمند بود که در مسئولیت های خود در آموزش و پرورش و نخست وزیری خدمات شایانی را انجام داد، بیان نمود: متاسفانه کمتر به شهیدان رجایی و باهنر پرداخته شده است که باید در رسانه ها شامل سینما، تلویزیون و مطبوعات و همینطور در مدارس و دانشگاه ها زندگی این شهیدان والامقام برای مردم بخصوص جوانان و نسل جدید تبیین شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در قسمت دیگری از سخنان خود با تکیه بر لزوم و اهمیت توجه ویژه به یادمان های دفاع مقدس و مناطق عملیاتی برای حضور گسترده کاروان های راهیان نور تصریح کرد: سالانه شاهد حضور بیشتر از هفت میلیون نفر در یادمان های راهیان نور هستیم که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد این زائرین را جوانان ۱۵ تا ۳۰ ساله می سازند.

سردار کارگر مدافعان حرم را تربیت شدگان این یادمان ها دانست و با تکیه بر این که باید دفاع مقدس را در خود دفاع مقدس ببینیم، اظهار داشت: یادمان ها متعلق به مخاطبین بخصوص جوانان و نوجوانان عزیز هستند، بنابراین باید این یادمان ها و مناطق عملیاتی سنتی حفظ شوند و طبیعت و حقیقت آنها نباید تغییر کرده و به هم بخورد.

انتهای پیامنبع:

1402/06/02
20:33:07
0.0 / 5
216
تگهای خبر: خدمات , رسانه , رمان , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱