توسط انتشارات سروش؛

دختران آفتاب به چاپ سی ونهم رسید

دختران آفتاب به چاپ سی ونهم رسید

بلک بلاگ: کتاب دختران آفتاب نوشته امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند توسط انتشارات سروش به چاپ سی و نهم رسید.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب «دختران آفتاب» تألیف امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند بتازگی توسط انتشارات سروش به چاپ سی و نهم رسیده است. این کتاب برای اول بار در سال ۸۲ روانه بازار شد.
دختران آفتاب بااینکه داستان است، در حقیقت تحقیقی روان شناختی و جامعه شناختی و فرهنگی و دینی درباره ی زنان است. دختران آفتاب خواسته است که زن و منزلت و شخصیت و هویت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه اش، و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد و همین گونه است که او را از طفیلی مرد بودن می رهاند و نشان میدهد که در عین زن بودن هیچ از مراتب و کمالات انسانی کم ندارد. همسفران دختران آفتاب به سرمنزل تفکری می رسند که انسان را می بیند و اعتبار می بخشد؛ خواه زن باشد خواه مرد. سرمنزل مقصود دختران آفتاب دامان پرمهر و محبت مادری است که سرچشمه همه نیکی هاست. مادری که فاطمه خوبی هاست و زهره روشنایی ها.
در مقدمه این کتاب می خوانیم:
این کتاب بنا دارد به بهانه روایت سفر دسته جمعی گروهی از دختران جامعه مان، گزارشی داشته باشد از پرسش ها و دغدغه های دختران ایرانی. تلاش می کند راهی بیابد برای پاسخ گویی به تعدادی از این پرسش ها، نه در قالبی خشک و یک سویه، بلکه در فضایی عقلانی و پر حس و حال.
دختران آفتاب تمرینی است برای گفتگوی جمعی. این که جوانانی از قشرهای مختلف با خاستگاه های متفاوت اندیشه ای و با سلایق متفاوت بنشینند کنار یکدیگر و آزادانه دغدغه شان را به اشتراک گذارند تا گامی دیگر به ساحت حقیقت نزدیک شوند.
دختران آفتاب با انتخاب شکلی از داستان های آموزشی به نام «مقاله داستان»، این محدودیت را می پذیرد که مسئله اش فقط جذابیت و کشش داستانی نباشد و این مسئولیت را بیشتر به طراوت و تازگی اندیشه هایش واگذار کند.
همچنین این کتاب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تقریظ شده که متن آنرا در ادامه می خوانید:
پس از نزدیک سه سال توانستم در این روزها-ایام شهادت حضرت زهرا (س) - این کتاب را بخوانم. در بین کتاب های داستانی که هدفش طرح مسائل فکری است، این بهترین کتاب از نویسنده ای ایرانی است. طرح کلی داستان و درون مایه های داستانی آن خوب و شیرین است. حرف ها هم قوی و منطقی است.
اتفاقاً قبل از این، کتابِ … را خوانده ام. آن قوی تر است. ولی باتوجه به برخی ملاحظات) عمدتا بهره برداری نکردن از عامل جنسی در کتاب حاضر) در این کتاب، هنر بیشتری به کار رفته است. باید ترویج شود. تنها نقطه ضعف آن ذکر مشخصات استادِ فاطمه است در فصل آخر کتاب. (روزهای نیمه خرداد ۸۷)
چاپ سی و نهم این کتاب با ۵۳۲ صفحه، شمارگان دو هزار نسخه و قیمت ۲۲۵ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1402/03/08
12:29:19
0.0 / 5
219
تگهای خبر: آموزشی , داستان , سفر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴