یك هفته با كتاب؛

مرور اخبار کتاب و ادبیات در نخستین هفته ۱۴۰۲

مرور اخبار کتاب و ادبیات در نخستین هفته ۱۴۰۲

به گزارش بلک بلاگ، در نخستین هفته از سال جدید به مرور اخبار مهم حوزه کتاب و ادبیات پرداخته ایم.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: در نخستین هفته از سال جدید به مرور پنج خبر مهم در حوزه کتاب و ادبیات پرداخته ایم که درگذشت نویسنده شیلیایی، فعالیت کتابخانه های عمومی همچون رویدادهای مهم این هفته بوده است.
همچنین برگزاری نخستین جشنواره کشوری شعر عشاق و آغاز پویش کتابخوانی شارژ از دیگر اخبار مهمی بود که در ادامه به آن پرداخته ایم.
مشروح این گزارش را در ادامه می خوانید:
درگذشت نویسنده شیلیایی
خورخه ادواردز نویسنده شیلیایی برنده جایزه سروانتس در ۹۱ سالگی از دنیا رفت.
وی رمان نویس تحسین شده ای بود که سال ۱۹۹۴ جایزه ملی ادبیات شیلی و سال ۱۹۹۹ جایزه معتبر سروانتس اسپانیا را دریافت کرده بود.
علاوه بر دستاوردهای ادبی وی بعنوان یک چهره دانشگاهی در آمریکا تدریس کرده بود و از دیپلمات های قدیمی بود که در کوبا و فرانسه خدمت کرده بود و بعنوان یک مقاله نویس با روزنامه های بین المللی همکاری داشت.
فعالیت ۲۵ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری
عباس باباخانیان مدیر امور کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از فعالیت ۲۵ کتابخانه منتخب این سازمان در تعطیلات نوروزی اطلاع داد و اظهار داشت: باتوجه به درخواست شهروندان، ۷ کتابخانه سازمان به صورت پهنه ای از سوم لغایت یازدهم فروردین ماه، همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۷ در خدمت شهروندان و علاقه مندان است.
وی اضافه کرد: ۱۸ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هم از پنجم لغایت دهم فروردین ماه از ساعت ۸ تا ۱۷ در سطح شهر تهران، میزبان مخاطبان هستند.
برگزاری نخستین جشنواره کشوری شعر عشاق
اولین جشنواره کشوری شعر قصه عشاق توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری بنیاد شهید و جهاد دانشگاهی انجام می شود.
ناصر پروانی دبیر این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره درخلال دانشجویان، اعضا هیأت علمی و کارکنان دانشگاه سراسر کشور برگزار می گردد که در دو مبحث شعر آزاد و شعر مقاومت و پایداری پذیرای آثار علاقه مندان است.
فعالیت ۱۵۵ کتابخانه عمومی در روزهای نوروز
با اعلام نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف خدمات رسانی و افزایش رضایت مندی مراجعان و مخاطبان کتابخانه ها در این تعطیلات نوروزی با برنامه ریزی های انجام شده بخشی از کتابخانه های عمومی در این ایام نسبت به ارائه خدمت اقدام می کنند.
بر این اساس ۱۵۵ کتابخانه عمومی در سرتاسر کشور طی روزهای ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، یکم تا پنجم و یازدهم تا چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۲ آماده عرضه تمامی خدمات کتابخانه ای به اعضا و سایر علاقه مندان به کتابخوانی خواهند بود.
آغاز پویش کتابخوانی کتاب شارژ
همزمان با ماه پر نور و برکت رمضان هفتمین پویش کتابخوانی کتاب شارژ کار خویش را شروع کرد.
این دوره از پویش که با همکاری مرکز رسانه ای شیرازه و انتشارات ایمان ماندگار از سوم فروردین برگزار می شود، این دفعه کتابی اخلاقی را ره توشه عاشقان این ماه قرار داده است. کتاب «رهنمای طریق» مشتمل بر ۵۸۰ سوال از آیت الله محمدعلی جاودان و پاسخ های ایشان در رابطه با «زندگی بهتر» است.

1402/01/04
14:39:42
0.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴