روایت شان پن از شروع یک جنگ

روایت شان پن از شروع یک جنگ

بلک بلاگ: مستند «ابرقدرت» که حاصل سفرهای «شان پن» سینماگر آمریکایی قبل از شروع جنگ و همزمان با وقوع آن در اوکراین است، ماه آتی در بخش غیررقابتی جشنواره برلین رونمایی خواهد شد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ونیتی فر، این مستند به کارگردانی مشترک «شان پن» و «آرون کافمن»، نخستین نمایش خودرا در سالگرد شروع جنگ مسکو با اوکراین تجربه می کند، دوره ای که طی آن «پن» چندین بار از منطقه جنگ زده بازدید کرد و با رییس جمهور آن، ولودیمیر زلنسکی، دیدار نمود.
«کارلو شاتریان» مدیر هنری برلیناله در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: «"شان پن" در کیف با زلنسکی درحال فیلمبرداری بود که جنگ در اوکراین آغاز شد. این واقعیت موجب شد که فیلم به چیزی دشوارتر و معنادار تبدیل گردد. ما از شان پن و کل تیم بسیار سپاسگزاریم که برلیناله را برای نمایش این فیلم انتخاب کردند. نمایش این فیلم در برلین نسبت به هر جایی دیگر معنای بیشتری دارد، چون ما به اوکراین نزدیک هستیم، مردم اوکراین در برلین زندگی می کنند و همین طور به سبب ارزش سیاسی».
روابط رو به رشد «شان پن» و «زلنسکی» در نوامبر گذشته، زمانی که این دو هدایایی را در اوکراین رد و بدل کردند، در کانون توجه قرار گرفت. پس از آن که پن قبلاً تهدید کرده بود که مجسمه اسکار خودرا در پشتیبانی از اوکراین ذوب می کند، پس از آن یکی از دو جایزه اسکار خودرا به «زلنسکی» هدیه داد: «این یک چیز احمقانه نمادین است، اما اگر بدانم که اینجا با شماست، آنگاه احساس بهتری و قدرت کافی برای مبارزه خواهم کرد. وقتی برنده جنگ شدید، آنرا به «مالیبو» (شهری در کالیفرنیا) برگردانید. چون با دانستن این که تکه ای از من در اینجا وجود دارد، احساس خیلی بهتری خواهم داشت».
«زلنسکی» که خود قبلا یک بازیگر و صدابیشه بوده در اینستاگرام نوشت که این مجسمه «تا پایان جنگ در اوکراین باقی خواهد ماند». وی در مقابل، نشان لیاقت درجه ۳ را به سبب خدمات برجسته و همین طور لوح یادبودی را به «شان پن» تقدیم کرد.
«شان پن» اولین بار در سال ۲۰۰۳ برای فیلم «رودخانه مرموز» و دومین بار برای فیلم «میلک» در سال ۲۰۰۸ موفق به کسب جایزه اسکار بازیگری شد.
در اوایل این ماه، «زلنسکی» در مراسم گلدن گلوب در یک پیام ویدئویی اعلام نمود که جنگ در اوکراین هنوز تمام نشده است، اما جریان درحال تغییر است و از قبل مشخص است که چه کسی برنده خواهد شد.
هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ فوریه (۲۷ بهمن تا ۷ اسفند) در کشور آلمان برگزار می گردد.
منبع:

1401/11/04
14:58:40
0.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴