آصفری عنوان كرد:

پروژه همچنان نیمه کاره مسکن جانبازان استان مرکزی و وعده ای که 20 ساله شد

پروژه همچنان نیمه کاره مسکن جانبازان استان مرکزی و وعده ای که 20 ساله شد

به گزارش بلک بلاگ، مرکزی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات پروژه مسکن جانبازان استان مرکزی اظهار داشت: مبحث خودروی جانبازان نزدیک به ۲۰ سال است که در حد وعده باقی مانده است.


محمدحسن آصفری روز پنجشنبه ۷ مهر در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی اظهار نمود: پروژه مسکن ۲۶۴ واحدی جانبازان در استان مرکزی حدود ۱۲ سال است که شروع شده این در حالیست که بسیاری از پروژه های پس از این پروژه افتتاح شده اند، اما این پروژه هنوز با پیشرفت بیشتر از ۸۰ درصد درگیر مشکلات است.
وی ادامه داد: در مورد این پروژه جلسه ای با وزیر دفاع داشتیم و توانستیم در مجموع ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای مطالبات پیمانکار و... دریافت نماییم بنابراین انتظار است این پروژه در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در مورد جانبازان زیر ۲۵ درصد افزود: متاسفانه این گروه، از خدمات لازم برخوردار نیستند و تقاضای رسیدگی به این مهم وجود دارد و مجلس هم آماده همکاری در این خصوص است. با عنایت به این که مقرر است برنامه هفتم در دولت تصویب شود انتظار می رود که در این برنامه در بخش بودجه سنواتی، به جانبازان زیر ۲۵ درصد توجه گردد.
آصفری افزود: مبحث خودروی جانبازان نزدیک به ۲۰ سال است که در حد وعده مانده و می طلبد به این مهم هم توجه ویژه شود و در صورت احتیاج به کمک و همکاری، مجلس آمادگی لازم را دارد.
وی با اشاره به اینکه گلزار شهدا زیارتگاه مردم است اظهار داشت: ساماندهی به این گلزار هم ضروریست و باید با یک توافق مشکل این گلزار رفع گردد و شرمنده خانواده شهدا نشویم.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: تبدیل وضعیت جانبازان و ایثارگران هنوز در بعضی دستگاه ها انجام نشده که ساماندهی این مورد هم باید مورد توجه ویژه باشد.
آصفری اشتغال فرزندان ایثارگر را یک دغدغه دیگر برای این جامعه برشمرد و بر رسیدگی و توجه به ماده ۳۸ قانون ایثارگران تصریح کرد.
مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان مرکزی، رضا ربیعی هم اظهار داشت: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بحث یادواره ها مشارکت فعال و ویژه ای صورت گرفته و اغلب ادارات و دستگاه ها بخصوص پایگاه ها و مساجد و... همکاری ویژه ای در این خصوص داشتند.
وی ادامه داد: در ۶ ماه گذشته ۱۰۷ یادواره برگزار شده همینطور در چارچوب برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی ۱۲۵۰ نفر به اردوی دانش آموزی یک روزه و ۸۰ نفر به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شده اند.
مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان مرکزی خاطرنشان کرد: در عرصه تولید و پخش فیلم هم همکاری خوبی با صدا و سیما در این خصوص صورت گرفته و به همین منظوز ۳۰۰ دقیقه فیلم و ۸ تیزر تبلیغاتی و ۱۰ موشن گرافی تهیه شده است.
ربیعی با تکیه بر حضور فعال در فضای مجازی خاطرنشان کرد: در حوزه هنر و تئاتر، ۱۲۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و ۲ گروه سرود سازماندهی و ساماندهی شدند و ۱۰ سرود در حوزه ایثار و شهادت طراحی شده است.
وی در مورد اقدامات در حوزه سلامت بیان نمود: در حوزه سلامت هم عرضه خدمات درمانی برای ۳۵۰۰ نفر از والدین شهدا و ایثارگران، انجام پایش سلامت جانبازان برای ۱۹۰ مجروح شیمیایی، شرکت ۷۷۵ نفر در کمیسیون پزشکی و عرضه خدمات بیمه تکمیلی به ۴۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه تکمیلی درمان در استان از اقدامات در این عرصه بوده است.
منبع:

1401/07/07
12:40:53
0.0 / 5
805
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴