برای حضور در كنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی؛

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به قزاقستان سفر می کند

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به قزاقستان سفر می کند

بلک بلاگ: رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در رأس هیأتی بلندپایه از جمهوری اسلامی ایران بمنظور شرکت در کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی، فردا دوشنبه 21 شهریور به قزاقستان سفر می کند.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ایمانی پور، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در رأس هیأتی از جمهوری اسلامی ایران متشکل از حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله احمد مبلغی، عضو مجلس خبرگان رهبری و زهرا رشید بیگی، رییس گروه مسیحیت ارتدکس و پروتستان مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به قزاقستان سفر می کند.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن حضور در کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی در ایام (۲۲ تا ۲۴ شهریورماه)، بمنظور هم افزایی و همبستگی و یافتن راه حل مناسب برای حل بحران های منطقه ای و بین المللی با برخی نمایندگان ادیان و مذاهب مختلف دیدار می کند.
وی علاوه بر دیدارهای رسمی و بازدید از مراکز علمی و فرهنگی قزاقستان، با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان درباب توسعه روابط فرهنگی و اجرائی شدن توافقات و تفاهمات فرهنگی دو کشور با مقامات قزاقستان، تبادل نظر خواهدنمود.
شایان ذکر است، کنگره هفتم رهبران ادیان جهانی و سنتی، ۲۲ تا ۲۴ شهریورماه جاری با حضور پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان، احمد الطیب، شیخ الازهر مصر، کیریل، اسقف اعظم روسیه، ارباش، رییس سازمان دیانت ترکیه و الله شکور پاشازاده، رییس اداره مسلمانان قفقاز و سایر نمایندگان ادیان و مذاهب مختلف انجام می شود.
در این اجلاس، بیش از ۱۳۰ رییس هیأت از ۶۰ کشور جهان همچون نمایندگانی از اسلام، مسیحیت، یهودیت، شینتوئیسم، بودایی، زرتشتی، هندوئیسم و سایر ادیان حضور خواهند داشت.


منبع:

1401/06/20
23:01:16
0.0 / 5
122
تگهای خبر: رمان , سفر , شركت , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲