حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

اگر نماز نباشد قبولی سایر اعمال میسر نخواهد بود

اگر نماز نباشد قبولی سایر اعمال میسر نخواهد بود

رییس ستاد اقامه نماز کشور با حضور در مسجد امام خمینی(ره) کرمان در روزهای سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین مقابل السلام و یاران با وفایش اظهار داشت: نماز اگر نباشد، قبولی سایر اعمال نیز میسر نخواهد بود.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور با حضور در مسجد امام خمینی(ره) کرمان در روزهای سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین مقابل السلام و یاران با وفایش، سخنانی را درباب عوامل بازدارنده در قبول احکام الهی عنوان نمود.
حجت الاسلام قرائتی در جمع مردم کرمان با اشاره به آیه ۱۳ سوره مائده، پیمان شکنی را یکی از عوامل بی اعتنایی به دین و احکام خداوند عنوان نمود.
وی اظهار داشت: استفاده از لقمه حرام سبب بی وفا شدن انسان و در نهایت منجر به شکستن پیمان می شود.
رییس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به وجود اسلام گزینشی در جامعه، اشاره کرد: بعضی افراد هستند که قسمتی از اسلام را قبول دارند و بعضی دیگر را قبول ندارند و در روایات داریم اگر برخی از اسلام نباشد خیلی چیزای دیگر هم نیست، مانند نماز که اگر نباشد، قبولی سایر اعمال نیز میسر نخواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، سنگدلی و قصاوت قلب را به عنوان عامل دوم در بی اعتنایی نسبت به دین و احکام الهی بیان کرد و اظهار داشت: در خیلی از آیات و روایات آمده است که تعدادی از غذاها، کارها، مهمانی ها و کارهای روزمره موجب قصاوت قلب شدهو سبب می شود انسان خوب، ذره ذره تبدیل به انسان بد شود.
حجت الاسلام قرائتی نبود اشک را در انسان علامت قصاوت قلب عنوان نمود و اظهار داشت: ائمه اطهار در مناجات با خدا درخواست اشک داشتند و نشست و برخاست با یتیمان و رفت و آمد با آنها را موجب از میان رفتن قصاوت قلب بیان میکردند.
ایشان سپس اظهار نمود: طبق آیه ۷۴ سوره بقره دلهای کفار سنگ است بلکه از سنگ بدتر است و در روز عاشورا سنگدلی سبب شد تا به علی اصغر هم رحم نکنند.
استاد قرائتی اضافه کرد: عمل نکردن به مستحبات ذره ذره زمینه عدم عمل به واجبات را فراهم می آورد و علامت سندگی این است که در مقابل نصیحت و آمر به معروف مقاومت دارند و تحت تاثیر قرار نمی گیرند.
وی در انتهای سخنان خود با اشاره به نکاتی پیرامون تاثیر رفتار والدین بر فرزندان، اظهار داشت: انتخاب اسم مناسب برای فرزند و انجام اعمال دینی در زندگی کودکان تاثیر زیادی دارد.
رییس ستاد اقامه نماز اشاره کرد: اجرای برنامه های فرهنگی در آموزش و پروش ویژه دانش آموزان، کودکان، نوجوانان بوسیله داستان های قرآنی در رفتار دینی آنها موثر است.1401/05/14
13:49:10
0.0 / 5
268
تگهای خبر: برنامه , داستان , رمان , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴