نگاهی به روزنامه های امروز جهان

سند کمک 40 میلیارد دلاری زده شد

سند کمک 40 میلیارد دلاری زده شد

بلک بلاگ: توافق آمریکا و کره جنوبی، کمک آمریکا به اوکراین و توفان در هند، همچون سوژه های روزنامه های امروز جهان است.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، آنچه در ادامه این مطلب می خوانید، مروری بر با اهمیت ترین عناوین خبری روزنامه های جهان در روز دوشنبه ـ دوم خرداد ماه ـ به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ است:

توافق با کره جنوبیروزنامه های آمریکا از توافق آمریکا و کره جنوبی می گویند.
یو اس تودی نوشت: آمریکا و کره جنوبی، در پاسخ به اقدام های نظامی در منطقه، از حمله پرتاب موشک ها، توافق کردند تا به تمرین های نظامی مشترک دست بزنند. در مانورهایی که به توسعه تجهیزات موشکی و هسته ای خود خواهند پرداخت. جو بایدن، در مسافرت به آسیا، بر این توافق، اصرار خواهد ورزید. وی با یون سوک یل رییس جمهور کره جنوبی دیدار خواهد داشت.
جو بایدن گفته است در شرایطی خاص، می تواند با کیم جنگ اون رهبر کره شمالی هم دیدار داشته باشد.

کمک چهل میلیاردیروزنامه های آمریکا، نگاه به رخدادهای دیگر هم دارند. واشنگتن تایمز نوشت: جو بایدن سند کمک چهل میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین را امضا کرد. با این همه زلنسکی، رییس جمهوری اوکراین می گوید: فقط دیپلماسی می تواند، جنگ را در اوکراین، به انتها ببرد. کمک چهل میلیارد دلاری آمریکا، خرید تجهیزات، آموزش نظامی و آذوقه را شامل می شود.
در نگاه دیگر، توفان و گردباد جنوب کالیفرنیا را در هم کوبید. یک کشته و هشت مجروح به جا گذاشت.

توفان مرگباربیداد توفان، نگاه نخست روزنامه های هند است و با آنها روزنامه های انگلیس. گاردین نوشت: توفان و سیل در بنگلادش و هند، ده ها کشته و میلیونها تن را جابه جا کرد. هزاران روستا، کم نظیرترین سیل را در بیست سال گذشته، شاهد شدند. باران های سنگین پنجاه و هشت قربانی داشت. دو میلیون تن هم جابه جا شدند. ایالت آسام در مرز بنگلادش، شاهد بیش ترین لطمه بود.
در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

داروی ریه برای استخوان
بخش دانش روزنامه گاردین نوشت: در پژوهش پزشکی و آزمایش بر موش ها، امید مداوای بیماران و لطمه دیدگان از لطمه در ستون فقراتشان به چشم می آید. غریب ترین اتفاق موثر بودن داروی بیماریهای ریه در این پژوهش برای درمان لطمه های ستون فقرات است. داروی موسوم به ان. زد. دی ۱۲.۳۶ مصرف این دارو هشتاد و پنج درصد لطمه دیدگان ستون فقرات را قادر به حرکت ساخت. در انگلیس فقط سالی دو هزار و پانصد تن با لطمه دیدن ستون فقرات، قادر به حرکت نیستند.
منبع:

1401/03/02
22:23:45
0.0 / 5
292
تگهای خبر: خرید , رمان , روزنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴