توسط نشر نی؛

هرمنوتیک شلایرماخر منتشر می شود

هرمنوتیک شلایرماخر منتشر می شود

کتاب هرمنوتیک؛ دست نوشته های 1809 و 1819 فردریش شلایرماخر با ترجمه محمد ابراهیم باسط توسط نشر نی منتشر می شود.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب «هرمنوتیک؛ دست نوشته های ۱۸۰۹ و ۱۸۱۹» فردریش شلایرماخر با ترجمه محمد ابراهیم باسط توسط نشر نی منتشر می شود. فریدریش شلایرماخر (۱۷۶۸-۱۸۳۴)، که از بنیان گذاران هرمنوتیک مدرن خوانده می شود، خود هیچگاه توفیق نیافت که کتابی مستقل تحت عنوان «هرمنوتیک» منتشر کند، هرچند سودای آنرا در سر داشت.
او نظریه هرمنوتیکی جدید خویش را در کلاس های درسی با همین عنوان در دانشگاه های هاله و برلین در فاصله سالهای ۱۸۰۵ تا ۱۸۳۳ ارائه نمود. آنچه در کتاب حاضر می خوانید مهم ترین دست نوشته های باقی مانده از او درباره هرمنوتیک است که برای ارائه در همین کلاس ها در طول سالیان تدارک دیده بود و البته سودای تبدیل کردن آنها به کتابی مستقل را نیز داشت.
از نظر شلایرماخر، هرمنوتیک «هنرِ فهمیدنِ درستِ سخنانِ دیگری» است، چون باور دارد «روال معمول» این است که ما سخنان یکدیگر را اشتباه بفهمیم. بعلاوه، او معتقد می باشد اندیشیدن بدون زبان امکان پذیر نیست. در نتیجه، او هرمنوتیک را ابزاری ضروری برای پی بردن به اندیشه های دیگران و حتی اندیشه های خویشتن می دانست.

1401/02/17
22:59:42
0.0 / 5
225
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴