دبیر جشنواره اسباب بازی كانون خبر داد

برگزاری نمایشگاه اسباب بازی مناسب نوجوانان و جوانان

برگزاری نمایشگاه اسباب بازی مناسب نوجوانان و جوانان

به گزارش بلک بلاگ دبیر هفتمین جشنواره اسباب بازی کانون اظهار داشت: به امید خدا و با حمایت مدیرعامل کانون به زودی نمایشگاه اسباب بازی مناسب نوجوانان و جوانان را خواهیم داشت.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آیدین مهدی زاده، دبیر هفتمین جشنواره اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیان کرد: یکی از خاصیت چنین رویدادهایی این است که در یک سیر تدریجی باید مورد ارزیابی قرار گیرند، برای اینکه با روند اطلاع رسانی، مردم نسبت به نحوه برگزاری آن آگاه تر می شوند.
او افزود: ما حالا دغدغه ای جز فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور مردم در نمایشگاه نداریم. ازطرفی رضایت تولیدکنندگان هم جزو دغدغه های ما است.
دبیر جشنواره اسباب بازی درباره ارتباط تولیدکنندگان و مخاطبان در نمایشگاه، اظهار داشت: در طول زمان برگزاری نمایشگاه، خود غرفه داران هم بعد از مواجهه با مخاطبان تغییراتی در غرفه های شان ایجاد کردند تا ارتباط شان با مراجعه کنندگان تسهیل شود. این مساله نشان میدهد که بازخوردهای مردم روی نحوه ارائه و تولید شرکتها تاثیر دارد و ما هم در نمایشگاه دنبال همین موضوع هستیم.
او اضافه کرد: در نمایشگاه ها عمدتاً آثار با تخفیف ارائه می شوند و تولیدکنندگان خیلی دنبال مسائل مادی نیستند، بلکه می خواهند اطلاعاتی به دست بیاورند تا متوجه شوند نقصها کارشان کجاست و مردم چه چیزی را می پسندند.
مهدی زاده درباره احتمال برگزاری نمایشگاه اسباب بازی نوجوانان و جوانان تشریح کرد: ما در نمایشگاه ملی اسباب بازی کانون عمدتاً با مخاطبان گروه سنی الف و ب مواجه هستیم. برای چندمین بار نمایشگاه امسال به ما ثابت کرد که باید برای گروههای سنی بالاتر مانند نوجوانان و جوانان نمایشگاه تخصصی اسباب بازی داشته باشیم. در همین راستا جلساتی برگزار و طرحی را ارائه کردیم که مورد تٲیید قرار گرفت. درنتیجه به امید خدا و با حمایت مدیرعامل کانون به زودی نمایشگاه اسباب بازی مناسب نوجوانان و جوانان را خواهیم داشت.
او با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال باتوجه به تداخل با ماه رمضان عصر تا شب برگزار می شود، اظهار نمود: باتوجه به اینکه امسال نمایشگاه عصرها برگزار می شود، فرصتی در اختیار ما قرار گرفت تا بامداد ها جلسات تبادل نظر برگزار و نقصها کار را برطرف نماییم و عصرها، بتوانیم در روندی رو به جلو و بصورت بهبودیافته نمایشگاه را برگزار نماییم.
رئیس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی درباره بخش های جنبی نمایشگاه هم توضیح داد: با لطف هنرمندان و مربیان کانون و برگزاری برنامه های جنبی، توجه مردم به سمت نمایشگاه جلب شد و این ویژه برنامه ها شب های شادی را برای مخاطبان رقم زد. یکی از خاصیت های قابل توجه کارگاه های این دوره، این است که به لطف حضور اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، تمام کارگاه های ما دارای پیوست فرهنگی شد و حتی روزهای نمایشگاه هم متناسب با همین رفتارهای شهروندی نامگذاری شد.
او افزود: ستاد علوم شناختی هم در بخش جوایز و استقرار شرکت های مناسب با این حوزه و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شورای نظارت بر اسباب بازی، ما را برای برگزاری نمایشگاه همراهی کردند.
مهدی زاده اشاره کرد: همه دغدغه ما برای برگزاری نمایشگاه این بود که بعد از دو سال باردیگر حال و هوای حضور بچه ها و شور و شوق و هیجان به این سالن بازگردد و آنها را از نزدیک ببینیم. البته احیای کردن این امکانات کار سختی بود. روزی که مدیرعامل کانون پیشنهاد برگزاری حضوری نمایشگاه را اعلام کردند، خیلی ها به ذهن شان رسید که کار سختی است و شاید ضرورتی نداشته باشد یا شاید مردم از این رویداد استقبال نکنند اما دغدغه اصلی ما، دیدار باردیگر با بچه ها بود تا زندگی به فضای کانون برگردد و با همین رویکرد، نمایشگاه را برگزار کردیم و استقبال پرشور مخاطبان خستگی را از تن مان دور کرد.
دبیر جشنواره اسباب بازی در آخر با اشاره به کیفیت نمایشگاه این دوره، اظهار نمود: ما باید نسبت به چیزی که در جامعه اتفاق می افتد، رشد نماییم. روش های قدیمی در زمان خودشان درست بوده اند اما اصرار به روش های قدیمی در زمان حاضر منطقی نیست. ما هم دوست داریم که حضور حداکثری تولیدکنندگان را در نمایشگاه داشته باشیم اما وقتی به مخاطب خود که برای خرید اسباب بازی به کانون اعتماد کرده است، توجه می نماییم، ناچار می شویم که گزینشی عمل نماییم. کوشیدیم برای منتخبان هفتمین جشنواره اسباب بازی در بخش کیفیت، تسهیلاتی ایجاد نماییم. در حقیقت با این کار، آنها را نسبت به دیگر تولیدکنندگان ارجح ندانسته ایم بلکه به مخاطبان خود احترام گذاشته ایم.
ششمین روز از نمایشگاه و بازار فروش اسباب بازی با عنوان «ایمن شهری» نام گذاری شده است.
نمایشگاه و بازار فروش اسباب بازی هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی مصادف با ایام ماه رمضان از ۲۱ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷ تا ۱ بامدادان در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می گردد.1401/01/26
15:20:43
0.0 / 5
279
تگهای خبر: برنامه , جشنواره , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲