معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

ایجاد ۵۰۰ روستا بازار در مسیرهای پرتردد کشور

ایجاد ۵۰۰ روستا بازار در مسیرهای پرتردد کشور

بلک بلاگ: کاشمر ـ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور از ایجاد ۵۰۰ روستا بازار در مسیرهای پرتردد کشور آگاهی داد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، امیرحسین مدنی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کاشمر که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد از طریق اندازی بازار روستایی در مسیرهای پر تردد کشور اطلاع داد و اظهار نمود: ۵۰۰ بازار روستا در کشور راه اندازی خواهد شد که شهرستان کاشمر یکی از این پایلوت های بازار روستا خواهد بود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور در ادامه اضافه کرد: اولویت کارهای عمرانی دولت اتمام طرح های نیمه تمام است.
وی اظهار داشت: مسائلی که در حوزه فرهنگ، قرآن و حلقه های میانی و تعامل با مجموعه های فرهنگی و موضوعات اجتماعی و خانواده در این شهرستان عنوان شد را پیگیری می نماییم.
مدنی اظهار نمود: در هجدهمین سفر هیئت دولت که به استان خراسان رضوی صورت گرفت، نیازهای استان با عنایت به محدودیت هایی که وجود دارد برای اجرا اولویت بندی شده است و پیش از سفر با مشورت هایی که با مجموعه استان صورت گرفته، جمع بندی و مصوبات در این سفر نهایی و طی چند روز آینده بندهایی هم با عنایت به منابع محدودی که هست برنامه ریزی و مصوباتی قابل افزایش است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: بخشی از این نیازهایی که مطرح می شود مصوبه ندارد و برخی از قول هایی که داده ایم را انجام می دهیم.
وی اظهار داشت: با مردم باید شفاف در مورد وضع موجود و منابع و توانمندی ها صحبت کرد و برای انجام کارها اولویت بندی داشته باشیم.
مدنی اظهار نمود: خیلی از نیازها مبحث مدیریتی و تصمیم گیری است که با تصمیم گیری های مناسب باری از دوش مردم برداشته می شود بدون این که منابعی هزینه شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار نمود: علاوه بر توجه به مسائل فرهنگی و موسسات فرهنگی بخش خصوصی و سالن های ورزشی و فرهنگ سراهای نیمه تمام این شهرستان، برای ایجاد زنجیره فرت بافی، قالی بافی و ایجاد گلخانه های مقیاس کوچک تسهیلات پرداخت می شود.
وی اظهار نمود: باتوجه به این که شهرستان کاشمر دومین شهر زیارتی استان است و امکانات محدودی برای اقامت مسافرین دارد با ایجاد بوم گردی های جدید در روستاهای این شهرستان کمک برای اسکان خواهد شد.
مدنی با تاکید بر این که باآنکه مجموعه های تولیدی بزرگ تاثیر بیشتری برای اقتصاد کشور دارند و باید مورد حمایت باشند، اظهار داشت: پشتیبانی از مجموعه های بزرگ تولیدی نباید سبب تعطیلی مجموعه های تولیدی کوچک شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از درخواست های مهم شهرستان کاشمر راه اندازی باند دوم جاده کاشمر به شادمهر است که در مصوبات سفر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیشبینی شده است، اظهار داشت: برای تکمیل واحدهای ورزشی شهرداری و روستاها و همینطور توسعه فرودگاه فوق سبک کاشمر هم کمک خواهیم کرد.
زنجیره های تولیدی مشاغل سنتی اقتصاد شهرستان را متحول می کند
فرماندار شهرستان کاشمر هم در ابتدای جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: ایجاد زنجیره های تولیدی مشاغل سنتی اقتصاد شهرستان را متحول می کند.
امیر صراف بیان نمود: یکی از مزیت های شهرستان کاشمر فعالیت تولید فرش دست بافت بوده است که برای حمایت بیشتر از این هنر و تکمیل زنجیره تولید آن به حداقل دو کارگاه تولید فرش و یا به ۲۰۰ فقره تسهیلات در حوزه فرش نیاز داریم.
فرماندار شهرستان کاشمر اضافه کرد: یکی دیگر از صنایع دستی مطرح شهرستان فرت بافی است که این فعالیت در روستاها قابل اجرا و توسعه است که امیدواریم با اختصاص ۲۰۰ تسهیلات قرض الحسنه برای این هنر هم بتوانیم اقتصاد روستایی را فعال تر نماییم.
وی با اشاره به اینکه شهرستان کاشمر اقتصادی بر پایه کشاورزی دارد و در کنار آن با مشکلات کمبود و بحران آب مواجه هستیم باید به سمت تولیدات کشاورزی صنعتی و کم آب حرکت نماییم که با ایجاد ۲۵۰ واحد گلخانه ای کوچک مقیاس می توانیم به سمت کشاورزی با مصرف آب کمتر حرکت نماییم.
صراف با اشاره به اینکه از دیگر درخواست های مردم شهرستان ایجاد ۲۰۰ واحد تولیدی زنجیره کامل قارچ است، اضافه کرد: شهرستان دارای ۲۵ روستا است که کمترین مسافت با مرکز شهر دارند که می توانیم در هر یک از این روستاها یک بوم گردی فعال و تا حدودی مشکل اقامت زوار در دومین شهر زیارتی استان را حل نماییم.


منبع:

1401/01/12
14:09:58
0.0 / 5
330
تگهای خبر: برنامه , رمان , سفر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵