روایتی از زندگی مشترک یک شهید

روایتی از زندگی مشترک یک شهید

به گزارش بلک بلاگ یک همسر شهید اظهار داشت: اگر تک تک خانواده های شهدا این اجازه را نمی دادند که عزیزانشان به جبهه بروند حقیقتا پیروزی شکل نمی گرفت.به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، حلیمه ملک محمدی همسر جهانشیر بردستانی فرمانده یکی از گروهان های ناو تیپ امیرالمومنین (ع) درباره همسرش روایت می کند: همسرم متولد روستای اسلام آباد در گناوه بود. با یکدیگر خویشاوندی دور داشتیم. عموی همسرم من را به ایشان معرفی نمود بعد به خواستگاری آمدند. وقتی که از جبهه می آمد می دیدم که چقدر سر به زیر و آرام است آنچه که سبب شد به او جواب مثبت بدهم اعتقاداتش بود.
وی ادامه داد: در واقع ایمان و صداقتش دلم را برد و ازدواج کردیم. اواخر سال ۱۳۶۳ عقد و سال ۱۳۶۴ ازدواج کردیم. یک سال ونیم پس از ازدواجمان خداوند به ما فرزندی عنایت کرد و اسمش را حسین گذاشتیم که در زمان شهادت پدرش شش ماه بیشتر نداشت. عمر عاشقانه مان دو سال بیشتر نبود، وقتی از جبهه برمی گشت اصلا احساس خستگی نمی کرد همه انرژی خویش را فدای سر پا ماندن اسلام می کرد.

این همسر شهید خاطرنشان کرد: ما همسران و مادران شهدا وقتی که می دیدیم دین و کشور در خطر است راضی به رفتن عزیزانمان شدیم. اگر تک تک خانواده های شهدا این اجازه را نمی دادند که عزیزانشان به جبهه بروند حقیقتا پیروزی شکل نمی گرفت. در نهایت آخرین صفحه زندگی ما در سال ۱۳۶۵ ورق خورد و همسرم به شهادت رسید.

وی اظهار داشت: همسرم در وصیت نامه اش نوشته است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب فرزند حقیر شما ملت حزب الله، یکی از سربازان کوچک اسلام هستم که اگر خداوند جان ناقابل را از من قبول کند، در راهش می دهم. چه در جنگ و چه درجاهای دیگر! چه خوب است که درحال جهاد در راه خدا باشید. من این را افتخار عظیم می دانم که کسی درراه خدا، درحال جهاد با کفر صدام کشته شود.

باید با کفر بجنگیم تا بفهمد که یاران امام حسین (ع) چگونه اند! و به شما امت حزب الله و همیشه درصحنه بگویم که ما یک جان بیشتر نداریم و آخر باید خدا آنرا از ما بگیرد – چه بخواهیم و چه نخواهیم.

اگر این جسم و جان درراه خودش پرورش دهیم، در آن دنیا، در صحرای محشر سربلند هستیم و گرنه حساب طور دیگری است. چه خوب است که جان ناقابل را در راه اسلام بدهیم و مثل یاران امام حسین (ع) کشته شویم.»

منبع:

1401/01/08
17:00:52
0.0 / 5
163
تگهای خبر: رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳