زینعلیان با بلك بلاگ مطرح كرد؛

نمایشگاه پوشاک، عفاف و حجاب از مسیرش منحرف شده

نمایشگاه پوشاک، عفاف و حجاب از مسیرش منحرف شده

به گزارش بلک بلاگ عضو اندیشه ورز کارگروه مردمی مد و لباس کشور اظهار داشت: نمایشگاه پوشاک، عفاف و حجاب که توسط اتاق اصناف تهران در حال برگزاری است، از مسیر هدف منحرف شده است.سجاد زینعلیان عضو اندیشه ورز کارگروه مردمی مد و لباس کشور، در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به نمایشگاه پوشاک، عفاف و حجاب که توسط اتاق اصناف تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: این نمایشگاه که از اول مهرماه شروع شده و تا آخر اسفندماه ادامه دارد، قرار بود به عرضه محصولات حجاب و عفاف اختصاص داشته باشد، اما از مسیر هدف منحرف شده است.
وی اضافه کرد: تشکیل دهنده این نمایشگاه اتاق اصناف تهران است و همه راهروهای چهارگانه زیرنظر آن است. اوایل نمایشگاه تصور بر این بود نمایشگاه صنوف مختلف است و راهرویی برای حجاب اختصاص داده شده است، اما اخیراً با عنایت به درج برچسب روی محصولات مشخص شده که عنوان نمایشگاه به لحاظ مجوز یا بودجه دریافتی نمایشگاه «پوشاک، عفاف و حجاب» نام دارد.
زینعلیان اظهار داشت: در نمایشگاه حجاب و عفاف تهران به جای عرضه محصولات حجاب، محصولاتی نظیر پوشاک و تابلو فرش به فروش می رسند و تنها یک راهرو به حجاب اختصاص داده شده است.
عضو اندیشه ورز کارگروه مردمی مد و لباس کشور افزود: برچسب های نمایشگاه حجاب و عفاف در راهروهای پوشاک زیر اجناسی همچون مانتوهای شیشه ای و شلوارهای زاپ دار خورده است؛ این محصولات خلاف مبانی اسلام است؛ همینطور در تصاویر منقوش روی تابلوفرش ها مبانی اسلامی رعایت نشده است؛ چه کسی باید نظارت کند؟
فروشندگان در نمایشگاه پوشاک، عفاف و حجاب پوشش مناسب ندارند
وی اضافه کرد: علاوه بر آن عرضه کنندگان و فروشندگان محصولات باید پوشش مطابق قانون داشته باشند؛ در تبصره های قوانین ذیل مصوبه ۴۲۷ شورای فرهنگ عمومی و مصوبه ۸۲۰ شورایعالی انقلاب فرهنگی رعایت پوشش توسط فروشندگان الزامی است و اتاق اصناف، اماکن و فروشندگان باید این قوانین را رعایت نمایند.
زینعلیان اظهار داشت: خانم ها و آقایانی که بعنوان عرضه کننده محصول در فروشگاه حضور دارند پوشش مناسب ندارند.
عضو اندیشه ورز کارگروه مردمی مد و لباس کشور افزود: تمام موارد مشاهده در نمایشگاه حجاب و عفاف تهران حاکی از عدم نظارت دستگاههای متولی نظیر اتاق اصناف و مصلی، رئیس اتحادیه پوشاک است؛ چرا هیچ تذکری به غرفه داران داده نمی گردد، امکان دارد خریداران پوشش مناسبی نداشته باشند اما چرا فروشندگان پوشش قانونی را رعایت نمی کنند.
عضو اندیشه ورز کارگروه مردمی مد و لباس کشور در انتها اظهار داشت: وصیت شهدا همواره بر رعایت حجاب بوده و پایه های میز مدیریتی مدیران به خون شهدا وابسته است مگر می شود به وصایای شهدا عمل نکرد! امنیت امروز خویش را مرهون خون شهدا هستیم بنابراین اجازه ندهیم امنیت از نظر اخلاقی و روانی تحت الشعاع قرار گیرد.


منبع:

1400/12/27
12:16:53
0.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳