احمدوند مطرح كرد؛

نمایشگاه بین المللی کتاب کاری ملی و برای همه مردم است

نمایشگاه بین المللی کتاب کاری ملی و برای همه مردم است

به گزارش بلک بلاگ معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تنها متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و برای همه مردم است و فعالیت در آن کار عظیم و ملی است.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، نشست سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شورای اسلامی شهر تهران جهت برگزاری هرچه بهتر سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار گردید.
یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛ نرگس معدنی پور، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران؛ علیرضا نادعلی شهرستانکی، سخنگو و عضو شورای اسلامی شهر تهران؛ جلال بهرامی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران؛ حسین صفری، معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران؛ هومان حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران؛ مدیران، رؤسا و نمایندگان سازمان ها و دستگاههای مختلف حوزه های خدماتی، ایمنی و امنیتی همچون نیروی انتظامی، پلیس راهور، هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، تاکسیرانی، اتوبوسرانی، شهرداری تهران، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، سازمان زیباسازی شهرداری تهران، نماینده معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، مدیران بخش های مختلف خدماتی، عمرانی و زیرساختی همچون وزارت نیرو، مخابرات، شرکت آب و فاضلاب استان و… نماینده سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، شهردار مناطق ۶ و ۷ تهران و همینطور نماینده مصلی امام خمینی (ره) حضور داشتند.
برگزاری نمایشگاه سی و سوم در دهه آخر اردیبهشت ماه سال آینده
در ابتدای این جلسه یاسر احمدوند در مورد سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توضیحاتی عرضه کرد و اظهار داشت: درحال پیشبینی تدابیری هستیم که در صورت تأیید نهایی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، نمایشگاه به صورت فیزیکی در دهه آخر اردیبهشت ماه سال آینده برگزار گردد. همینطور در صدد هستیم تا مطابق شیوه نامه های بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل کنیم؛ امیدواریم شرایط بگونه ای باشد که نمایشگاه سی وسوم با حضور مردم، علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی، فرهنگ دوستان و… همراه باشد.
رئیس سی سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به این که نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تنها متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه برای همه مردم بوده و فعالیت در مورد آن کاری عظیم و ملی است، تشکیل جلسه ای حول محور کتاب و فرهنگ را امری قابل ستایش دانست و از حضور سازمان ها و نهادهای حاضر در جلسه مختص این رویداد ملی فرهنگی کشور، قدردانی کرد.
تاکید بر فعالیتهای فرهنگی در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
در بخش دیگر این جلسه نرگس معدنی پور بر فعالیتهای فرهنگی سی سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تصریح کرد و اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران از آغاز تشکیل شورای ششم این دغدغه را داشت؛ مبحث کتابخوانی و مطالعه مسأله ای حائز اهمیت می باشد که باید مورد توجه همگان قرار گیرد و در شهر تهران هم باید به صورت جدی اجرایی و پیگیری شود.
وی به اهمیت و جایگاه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره نمود و اضافه کرد: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بر خود فرض می داند ضمن مشارکت در برگزاری این رویداد بزرگ ملی، به همراه سازمان ها و نهادهای مختلف حضور فعال داشته باشد. همینطور امیدواریم شرایط لازم فراهم گردد تا این نمایشگاه از دوره بعد در شهر آفتاب برگزار گردد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به نمایشگاه سی و سوم اظهار داشت: کمیته های مورد نظر در مورد برگزاری این نمایشگاه هرچه سریع تر تشکیل خواهند شد، صورتجلسه ارسال شده و بر مبنای آن، کمیته هایی که مسئولیت گرفتند به صورت مرتب جلساتی برگزار و از مصلی بازدید کرده تا بعضی از کارها را در میدان حل و فصل کنند.
نرگس معدنی پور در انتهای سخنان خود به دستگاههای مختلف این قول را داد که بابت همکاری در برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، حمایت کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران را به همراه خواهند داشت.
همراهی مدیریت شهری برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه سی و سوم
در ادامه این جلسه علیرضا نادعلی شهرستانکی ضمن اشاره به این که مبحث مطالعه و کتابخوانی بسیار اهمیت دارد و در شهر تهران باید بیشتر به آن پرداخته شده و بها داده شود، اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نمایشگاهی بزرگ با پیشینه و سابقه طولانی است و همواره مدیریت شهری در کنار آن بوده است؛ در این دوره هم تدبیر و تلاش خواهد شد تا مدیریت شهری بیشتر از گذشته همراه ستاد برگزاری نمایشگاه سی و سوم باشد و برنامه ریزی می کند تا در همه حوزه ها به مردم، مخاطبان، اهالی نشر و فرهنگ و قلم خدمت رسانی کند؛ به واقع نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فرصت و محل مناسبی برای گردهمایی آن هاست.
وی اضافه کرد: ما برنامه ریزی های مختلفی انجام داده ایم و شورای اسلامی شهر تهران هم به این امر اهمیت می دهد که محفل و بستری برای کتاب و مطالعه آن فراهم شود؛ ازاین رو لزوم دارد در این خصوص کار بیشتری صورت گیرد و مسئولیت این امر هم بر عهده شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران است. اساسا مدیریت شهری با نگاهی که دارد درمورد این اقدام بزرگ ملی همکاری و همراهی لازم را انجام خواهد داد تا سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به بهترین نحو برگزار گردد.
سلامت مردم اولویت است
در ادامه حسین صفری بر نوع تعامل دستگاه ها و سازمان های مختلف تاکید و اظهار داشت: سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نمایشگاه خاصی است؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی جلوگیری از ویروس کرونا در این نمایشگاه لزوم دارد و سلامت مردم اولویت است. ستاد برگزاری این دوره از نمایشگاه تلاش خویش را می کند تا این مورد رعایت شده و به آن توجه گردد.
وی با تشریح نیازهای اجرایی سی سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اضافه کرد: ستاد برگزاری این نمایشگاه از هفته آینده در محل برگزاری نمایشگاه سی وسوم مستقر بوده و این هماهنگی صورت خواهد گرفت تا سازمان ها و نهادها از پیشرفت کار بازدید میدانی داشته باشند و نیازها و نکاتی که باید رعایت شود را مطرح کنند.
اعلام آمادگی سازمان ها و نهادها برای همکاری در نمایشگاه سی و سوم
در بخش دیگر «جلسه رئیس سی سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شورای اسلامی شهر تهران» همه سازمان ها و نهادها برای همکاری در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اعلام آمادگی کردند. همینطور حاضران در جلسه هم نظرات خود در مورد چگونگی و نوع برگزاری این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه کرده و درباره نیازها، درخواست ها و نحوه خدمات دهی خود در نمایشگاه به بحث و گفتگو پرداختند.
در آخر هم مصوب شد کمیته هایی همچون کمیته فرهنگی-اطلاع رسانی با محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی، کمیته حمل و نقل و ترافیک با محوریت معاونت حمل و نقل و ترافیک، کمیته خدمات شهری و رفاهی با محوریت معاونت خدمات شهری، کمیته انتظامی-امنیتی با محوریت نیروی انتظامی و کمیته ایمنی، بهداشت و سلامت با محوریت ستاد مدیریت بحران ذیل کمیسیون فرهنگی تشکیل گردد و با محوریت مشخص شده فعالیت خویش را اجرایی کنند. همینطور بنا شد سازمان ها ذیل این کمیته ها جلساتی برگزار کرده و به کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گزارشاتی عرضه کنند.


منبع:

1400/12/21
20:01:49
0.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱